Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, 16 Ocak tarihinde Lefkoşa’da, Merkezi Cezaevi’nden mahkeme huzuruna çıkarılmak üzere getirilen hükümsüz tutukluya verilmek üzere poliste teslim edilen eşyalar içerisinde meyve suyu kutusu içerisine gizlenmiş uyuşturucu madde içerikli 99 adet hap ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen ve aranmakta olan 30 yaşındaki K.D.S.’nin tespit edilerek tutuklandığı açıklandı. Polisin soruşturması sürüyor.

NE OLMUŞTU?

Lefkoşa’da, Merkezi Cezaevi’nden mahkeme huzuruna çıkarılmak üzere getirilen hükümsüz tutuklu 27 yaşındaki İ.Y.’ye verilmek üzere, 25 yaşındaki Muhammet Dindar tarafından polise teslim edilen yiyecek ve içeceklerin olduğu poşette polis tarafından yapılan kontrolde, meyve suyu kutusu içerisine gizlenmiş uyuşturucu madde içerikli 99 adet hap bulunarak, emare alındı.

Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen 42 yaşındaki Seher Tualp ve 47 yaşındaki Fırat Tualp tutuklanırken, Fırat Tualp’in Gazimağusa’daki ikametgahında yapılan aramada ise uyuşturucu madde içerikli 18 hap daha bulunarak emare alınmıştı.