banner4

İNGİLTERE'DE 18 YAŞINDAKİ GENÇ KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

İngiltere'de korona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlere bugün biri 18 ...

banner60
İNGİLTERE'DE 18 YAŞINDAKİ GENÇ KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ
banner61
banner62
banner63

İngiltere'de korona virüs sebebiyle hayatını kaybedenlere  18 yaşındaki bir genç eklendi.

İngiltere'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin sayısı artarken  hükümetin salgınla mücadele kapsamında yaptığı 'sosyal mesafelendirme' uyarısının bazı İngilizler tarafından dikkate alınmadığı görüldü.

18 yaşında hayatını kaybeden gencin sağlık sorunu olup olmadığına ilişkin açıklama yapılmadı.

Vakaların giderek artması ve hükümetin uyarılarına rağmen bazı İngilizlerin güneşli pazar gününde toplu halde sokakta olduğu görüldü. Bunun üzerine Başbakan Boris Johnson, bir kez daha uyarıda bulundu.

'Birbirinizden 2 metre uzakta olmalısınız'

Kovid-19 nedeniyle günlük yapılan basın toplantısında konuşan Johnson şunları söyledi:

"Temiz havanın kendi başına size bağışıklılık sağladığını düşünmeyin. Birbirinizden 2 metre uzakta olmalı ve sosyal mesafelendirme kurallarına uymalısınız. Bunu ciddiye alın ve uygulayın. Çünkü hayati öneme sahip."

Defalarca sosyal mesafelendirmenin önemine dikkat çeken Johnson, "Eğer insanlar bunu yapamazlarsa, yapmayacaklarsa, elbette o zaman daha sert önlemler almamız gerekecek. Bunu yapmak istemiyoruz ama gerekli olabilir" diye konuştu.

Johnson, Londra ya da ülkenin tamamının tecrite alınması gibi önlemlerin neden hayata geçirilmediği yönündeki bir soru üzerine ise 'doğru zamanda doğru kararların alınması gerektiğini' ifade etti.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner67
SIRADAKİ HABER