banner4

BAHAR DÖNEMİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPILMAYACAKTIR

YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklamalarda...

banner60
BAHAR DÖNEMİNDE YÜZ YÜZE EĞİTİM YAPILMAYACAKTIR
banner61
banner62
banner63

YÖK Başkanı Yekta Saraç açıklamalarda bulunuyor. Saraç, "Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır." açıklamasını yaptı. Saraç, YSK'nin 25-26 Temmuz'da yapılacağını duyurdu.

Yekta Saraç'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Uzaktan eğitim ve öğrenme faaliyetlerini devreye soktuk.  Her gün yeni sanal sınıflar devreye sokulmaktadır. Açıköğretimdeki ders materyallerini dijital platformlarda tüm üniversitelerimize açtık. 

COVİD-19 salgını tüm hızıyla sürüyor.
Biz süre daha evde kalmak, tüm yaş grupları için elzemdir. Üniversiteden istediklerimiz bu çerçevededir. Üniversitelerimiz aslında sağlam bir zeminde duruyor. Dünyadaki üniversite sıralamasında ilk 100'deki üniversiteler bile öğrencilerine net bir öneri sunamıyor.

Büyük ölçüde ana kavram belirsizlik. Avrupa'da Almanya gibi bazı ülkeler bahar dönemini erteliyor, İsveç ve Fransa'da eğitime ara verildiğini görüyoruz. Kore'de ise online eğitim tavsiye ediliyor. Böyle bir ortamdan toplumun tüm katmanlarının, etkilendiği ortada.  Türk Yüksek Öğretimi birçok ülkede olmayan tecrübeye sabittir. Bazı hususlarda kararlar aldık. Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

Örgün öğretime ara vermek durumundayız. Bu yeni durumu kabullenmek durumundayız. YKS'nin 25-26 Temmuz'da yapılmasını karara bağladık. 

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER