(24-01-2023…MHA)

   Narkotik polisi,  Gazimağusa’da 93 adet MDMA (extacy) türü uyuşturucu madde tasarrufundan tutukladığı S.O.(E-20), A.G.(E-40) ve V.B.(E-20)’yi tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarttı.

   Polis, genç zanlılar aleyhine mahkemeden 7’şer gün tutukluluk emri temin etti.

   Bugünkü duruşmada, meseleyle ilgili olguları NKÖM görev yapan Erkan Çelik anlattı.

   Erkan Çelik, 20.01.2023 tarihinde, saat 23:00 sıralarında, Gazimağusa'da düzenlediği operasyonda zanlılardan 2’sini suçüstü tutukladığını anlattı.

   Çelik, operasyon sonucu; S.O.(E-20) üzerinde yapılan aramada toplam 15 adet MDMA (Extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan haplar ve A.G.(E-40) üzerinde yapılan aramada ise toplam 15 adet MDMA (Extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan haplar ile yaklaşık 5 gram ağırlığında Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak zapt ettiğini söyledi.

  Çelik, yürüttüğü soruşturma kapsamında bahse konu şahısların birlikte kalmakta oldukları ikametgâhta yapılan aramada ise toplam 63 adet MDMA (extacy) türü uyuşturucu madde içerdiğine mesele ile bağlantısı olduğunu tespit ettiği V.B.(E-20)’yi diğer 2 zanlının evinde tutukladığını kaydetti.

   Polis, emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarına, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğinize sonuç beklediğini anlattı ve mahkemeden zanlılar aleyhine tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.

  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, zanlıların 7 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.  (MHA)