(8.07.2024...MHA...)Gazimağusa’da aracıyla Gülseren Göleti yakınlarında yaya Aytekin Yücel’e çarpan araç sürücüsü Fatih Mehmet Aybar'ın aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Aybar, bu sabah mahkemeye çıkarılarak 40 bin TL nakdi teminata bağlandı...

Bugünkü duruşmada, mahkemeye kazayla ilgili olguları Trafik Şube’de görevli polis çavuşu Mustafa İskender anlattı. Mustafa İskender, zanlının, 30.06.2024 tarihinde, saat 17:30 sıralarında, Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu üzerinde Çanakkale Göleti yakınlarında, yönetimindeki ST 146 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada, dikkatsizliği sonucu o esnada yolu karşıdan karşıya yaya olarak geçmekte olan Aytekin Yücel’e çarparak ağır yaralanmasına sebebiyet verdiğini hatırlattı.

Hastaneye kaldırılan Aytekin Yücel’in durumunun stabil olduğunu belirten polis, mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi. Mahkeme, zanlının KKTC dışına çıkmaktan men olunmasına, 40 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 250 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.(MHA)

Editör: Aynur DIRAĞAN