Facebook Twitter Youtube İnstagram Whatsapp

banner228

banner232

banner320

banner301

banner302

banner325

banner61

ŞAMPİYONLUK VE 4 YILDIZ

banner65

banner215
Gündem 28.10.2022, 14:27
ŞAMPİYONLUK VE 4 YILDIZ
banner216
banner4

Beşiktaş'ta 2'nci kez göreve gelen teknik direktör Şenol Güneş için imza töreni düzenlendi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine başkan Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı yöneticiler ve teknik direktör Şenol Güneş katıldı.

Bir önceki teknik direktör Valerien Ismael'e emekleri için teşekkür eden Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş taraftarının uzun süreden beri beklediği hocamız Şenol Güneş'i huzurlarınızda imzaya davet etti. Sağ olsun bizimle çalışmayı kabul etti. Öncelikle Ismael'e emekleri için candan teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı, uğurlu olsun. Beşiktaş'ımızın daha başarılı olabilmesi için el birliğiyle çalışacağımı kamuoyuna duyurmak istiyorum. Hedefimiz her zaman şampiyonluktur. Bu sene de şampiyonluğu kovalayacağımızın bilinmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.
"HATAY MAÇININ SONRASINDA ISMAEL HOCAMIZIN ENERJİSİNİN BİTMİŞ OLMASI SEBEBİYLE BİR KAN DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ OLDUĞU KONUSUNDA HEMFİKİR OLDUK"

Futbolun fıtratında bu tip değişikliklerin olduğunu dile getiren Çebi, "Çalışanlarım benim için her zaman değerliydi. Özellikle Hatay maçının sonrasında Ismael hocamızın enerjisinin bitmiş olması sebebiyle, kendisini de bu fikri ifa etmesi nedeniyle bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduk. Bu noktaya nasıl gelindi? Hakem hataları, manipülasyonlar, medyatik baskılar bir şekilde bir araya gelerek bizim sağlıklı çalışmamıza engel oldular. Sosyal medya üstünden başlatılan, medyanın da eklendiği provokasyon sonucunda teknik kadro üstünde baskı yaratıldı. Bunları tartışmanın anlamı yok. Önümüze bakacağız. Geleceği konuşmak istiyorum. Şenol Güneş benim güvendiğim, inandığım biridir. 3 şampiyonlukta emeğimim olması beni gururlandırıyor. Çarşamba günü, Ismael ile yolları ayırdıktan sonra toplandık. Hocamla vedalaştım, sonra yeni hocamla bir araya geldik. Dün yaptığımız görüşmeler sonucunda nihaileştirdik. Hayırlı, uğurlu olsun. Emeği geçen Ceyhun Bey'e de teşekkür etmek istiyorum. Ismael buraya gelirken Ceyhun Bey tek başına getirmedi. Ismael'e karar veren bendim. Bunu da paylaşmış olayım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bir projeydi. Dışardan gelen teknik direktörlerin saygıyı hak ettiğini, Türk futbolunu nasıl gördüklerini merak ediyorum" diye konuştu.

"KONU BEŞİKTAŞ OLUNCA ELİM BİRAZ SIKI OLUYOR"

"Ben kendi paramı çok sevmedim" diyen Çebi, "Konu Beşiktaş olunca elim biraz sıkı oluyor. Beşiktaş'ın parası olunca dikkat etmek zorundayım. Tüm kulüpler ekonomik krizin içinde. Ceyhun Bey'in görevi belli. Bugüne kadar ne yaptıysa ona devam edecek. Gelişi güzel transfer yapılmamalı, kulübün menfaatleri korunmalı. Yöneticilerim de bir parçası. Sevgili hocam, ağabey diyeceğim. Biz bir sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Menajer - yönetici ilişkisi bitmiştir. Ben buradayken benim sistemim bu olacak. Kulüplerin ayakta kalabilmesi için gerekli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ: DESTEK VE İLGİ İÇİN TÜM TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yeniden Beşiktaş'ta olduğu için mutlu olduğunu belirten Şenol Güneş, "Bana bu şansı veren tüm Beşiktaş yönetime teşekkür ediyorum. Burada olmadan önce kamuoyunda çokça konuşuldu. Uzun yıllar futbol hayatım var, son dönemde gördüğüm destek ve ilgi için tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu da şunu gösteriyor: Demek ki güzel şeyler ortaya koymuşuz. Umarım ki bu başlangıçta bizim için anahtar olur. Büyük bir camianın içindeyiz. Böyle bir durumun ortaya çıkması, benim suçum değil. Şartların buraya gelmesini kimse istemezdi. İstenmese de değişiklikler oluyor. Bundan önce Ismael ve ekibine teşekkür ediyorum. Bıraktıkları yerden daha iyisini yapmak için buradayım. Bildiğim bir camia. Türk futbol kamuoyuna açık bilgileri vermek zorundayız. Futbol yarışlarında saha dışlarındaki olaylar, saha içlerini olumsuz etkileyebiliyor. Beşiktaş'ın bugünden itibaren başında olan kişi olarak takıma karşı olan bir şeyin karşısında olacağım. Herkese açık olacağım. Benim ve kulübün başarıya ihtiyacı var. Camianın beklentisi bu. Oynadığımız oyundan keyif alacağız. Keyif alan, veren futbol istiyoruz. Taraftar da bize sevgi, ilgi gösteriyor. Kısa sürede çok değişiklik olmadan eldeki imkanlarla, kişilerle yeni birilerini katarak göreve devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPACAĞIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM"

Önlerinde kısa sürede oynayacağı maçlar olduğunu kısa sürede çözüm üretmeye çalışacaklarını ifade eden Güneş, "Ceyhun Kazancı ile devam edeceğiz. Bayram Bektaş, Şeref Çicek ve analist hocamız Eren var. Beraber çalıştığım arkadaşlarla başlayacağız. 3 gün zamanım var Ümraniye maçı için. 3 tane kritik maçımız var. Sonrasında zamanımız var. Bu kısa süreyi en iyi şekilde geçirmek zorundayız. Ligdeki durumu biliyoruz. Sıralamaya bakmadan kendi oyunumuza, eksiklerimize bakarak çözüm üretmeye çalışacağız. Varsa eksik düzelteceğiz. Bu kulüp büyük bir kulüp. İyi bir yönetimi, başkanı var. Görevimi iyi şekilde yapacağımın sözünü veriyorum" dedi.

"ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAĞIZ"

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bunun için çalışacaklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Camia nereyi istiyorsa oraya getireceğiz. Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor herkesin beklentisi şampiyonluktur. Bugün itibariyla hedef odur. Bunları konuşup, zaman kaybedecek halde değiliz. Mazeret bulup sapmak istemiyoruz. Eksiklerimiz var. Oyuncuların durumunu görmek lazım. Şu anda Türkiye liginde çekişmeli bir yarış var. Geçmiş yıllara göre farklı bir yarış olacak. Yine iyi oynayan takımlar var. Hepsi renk katıyor. Gerginlik olmasını dilemiyorum. Bunun kimseye yararı yok. Enerjimizi boşa harcıyoruz. Hedefimiz belli: Taraftarın beklentisi. O yol için yola çıkacağız. Sıralamadaki yerin şu anda konuşulmasını doğru bulmuyorum. Oyunu düzeltelim, sıralama sonraki iş. Şampiyonluk için yarışacağız. Üçüncü yıldızı ben takmıştım ancak sahtesini takmıştım. Sonra gerçeği geldi. Üçüncü yıldızın bir ayağında ben de vardım, şampiyonluklar gördüm. Ancak dördüncü yıldız benim değil, bizim işimiz. Başkan, takım, taraftar, medya.. O güzel günleri görmek istiyoruz. Bazen beklentileri çok büyük yapıyoruz. Onun altında eziliyoruz. Bazen kendimizi küçük görüyoruz. Var olan değerlerini gösterebiliyorlarsa sorun yok. Bulamıyorsa, ona bakacağız. Hepsi bizim için önemli. Hiçbirinden vazgeçmeyiz. Takıma katkı yapmayan dışarıda kalır. İyi maçlar var, doğrular, hatalar var. Ama içeri girmeden bir şey söylemek doğru değil. 3 maçtan sonra takımı görüp daha geniş bir açıklama yaparız" diye konuştu.

"BENİM DE, KULÜBÜN DE, TAKIMIN DA BAŞARIYA İHTİYACI VAR"

Son 10 yılda en çok şampiyonluk alan takımın Beşiktaş olduğunu hatırlatan Güneş, şöyle konuştu:

"Bu benim değil, bizim işimiz. Başkan, yönetim, teknik heyet, oyuncular, medya, taraftar... Başarıdan hepimiz hazzını alacağız. Benden sonra Sergen Yalçın ile alınan şampiyonluk var. Son 10 yılda en çok şampiyonluk alan takım Beşiktaş. Son şampiyon Trabzon da ses getirdi. Olumsuzluk bakarsak, neyi eksik yaptık şampiyonluk sonrasında, onu konuşuruz. Yeni bir heyecanım var. Benim de, kulübün de, takımın da başarıya ihtiyacı var."

"TARAFTARIN DESTEĞİ VAR, ONU KAYBETMEMEK LAZIM"

Takımın içine girdikten sonra duruma daha net bakacaklarını dile getiren Şenol Güneş, "Sıralamadaki yer doğru değil. Oynanan maçlar var. Oyun, atılan ve yenen gollere baktığınız zaman atılan gollerde ön sırada görülüyor. Hemen hemen 5, 6 takım arasında en çok yiyen takım. Bunu tek bir şeye bağlamak doğru değil. Bunlar hep kullanılabilir ama ben o tarafında değilim. İyi başlayıp, kötü bitiyor bunlar, neden? Takımın temposunu ayarlayamaması mı, bunları göreceğiz. Ben işin sorumlusuyum. Oyuncular benim gözüm, kulağım. Ben beyin olmak istiyorum. Taraftarın olağanüstü bir desteği var. Onu kaybetmemek lazım. Sahada oyuncular coşkuyla oynuyor. Oyuncular çok istekli ama kontrolsüz. İstekle beraber, akıl ikinci planda kalıyor. Çok şey yapmak istiyor ama yapamayınca daha çok şey yapmak isteyince de hata yapıyor. Dıştan bakarak kolay konuşuluyor. İçine girince göreceğiz. Bu sene tek kulvarda yarışıyor. Ben başkanı yeni tanımıyorum. Dostluğumuz ayrı, iş ayrı. Başkanın olduğu yerde o hocayı yönetir, ben de takımı yönetirim. Bazen yakın olduğumuz için alır dediler" ifadelerini kullandı.

Takımdaki hücum oyuncuları hakkındaki görüşleri sorulan tecrübeli teknik adam şöyle konuştu:

"Muleka'yı çok beğendim. Weghorst da öyle. Yabancı sayısının fazlalığı onları da biraz krize sokuyor gibi. Cenk de var. Gerekirse Tayfur açık oynatılır. Birçok oyuncu var. Rekabeti sağlayabilirsek iyi olacak. Daha önce Cenk ile Gomez örneği var. İyi oyuncular olduğu zaman her şeyi oynarız."

"BEŞİKTAŞ DAHA ÖNCE PROJE YAPMADAN DA GENÇ OYUNCU ÇIKARDI"

Altyapı konusunun daha sonra konuşulması gerektiğine belirten Güneş, "Proje diyoruz, gençler diyoruz, hep aynı şeyi söylüyoruz. Beşiktaş daha önce proje yapmadan da çıkardı genç oyuncu. Bayern, Barcelona oradan da çıkıyor. 10 genç ile kampa giderdik. Gelişenleri alıyoruz. Fatih vardı, şimdi Alanya'da. Üst seviye olmasa bile faydalı oyuncu. Bunları sonra konuşuruz. Şu anda yarışma yapıyoruz. Yetenekli bir genç var. Çok da beğendim, koydum oynuyor. O zaman transfer etmeyelim, hep onlarla oynayalım. Kimse beklemez. Berkay'ı beğendim. Oyunu gören tekniği var. Ne kadar eksiği var bilmiyorum. Onları bir görelim. Yarışı kazanmadığımız zaman kimse bakmıyor. Bu yapılmıyor demek değil. Aynı tesis duruyor. Sadece takıma yöneleceğiz. Bu bir avantaj. Gittiğimde kazançlara rağmen ekonomik sorunlar vardı. Şimdi öyle bir şey yok. İşlerine bakacaklar. Ben de şu an heyecanlıyım. Acaba nasıl olacak diye çekingenliğim vardı. Eleştiriler olacaktır tabii ki" diye konuştu.

"BEN YÖNETEN ONLAR DA YÖNETİLEN OLARAK EN İYİSİNİ YAPACAKLAR"

Takımın da kendisinin de başarıya ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Güneş, "İyi ya da kötü demedim. Transferler iyi olsun diye yapıldı. İyi oyuncu alırsınız, iyi oynamazsa olmaz. Tek başına eğitim olmaz. Ben konuştum, anlattım durumu, neden sahada böylesiniz diye. Yıldız oyuncu bile sahada bir şey öğrenir. Onların da benim de başarıya ihtiyacı var. Futbolun dili birdir. Zaten takımda hepsi uyumlu oyuncular. Hocadan ne bekliyorlar, bunu konuşacağız. Ben yöneten onlar da yönetilen olarak en iyisini yapacaklar" şeklinde konuştu.

"ELİMİZDE HEM YERLİ HEM DE YABANCI İYİ OYUNCULAR VAR"

Takımda hem Türk hem de yabancı olarak iyi futbolcular olduğuna dikkat çeken Güneş, "Josef'in şampiyonluk yarışındaki durumumu hatırlayın. Sonrasında bir sakatlık yaşadı. Ankaragücü'nde bir olay oldu ondan mı? Dele iyi bir oyuncu. Randımanı alınmadığını söylemek onu kötülemek, beğenmemezlik değil. Kadroyu görmek gerekiyor. Mevcut kadro var. Yabancı sayısının fazlalığı hem Türklere hem de onlara yanlış oluyor. 11 tane yabancı oynasa da yedek kalan olacak. Kavgayı kendimiz yaratıyoruz. Niye yabancı alıyoruz, bizde yoktur diye. Bizde varken neden başka yerden alalım? Elimizde hem yerli hem yabancı iyi oyuncular var. Onların daha iyi olmasını bekliyoruz. Bunu yapacağız" dedi.

İç sahada oynanan büyük maçlarda yaşanan kayıpların önemli olmadığını, bu maçları deplasmanda telafi edilebileceğini söyleyen tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

"Artık sadece büyük rakipler yok. Taraftarımız açısından avantajımız var. Ama sadece ona bakmamak lazım. Takım güçlüyse, Beşiktaş, Hatay'a kaybettiği zaman neden eleştiri alıyor? Oyun olarak da skor olarak da güçlü olduğunu göstereceksin. Onun için oyun diyorum. İyi oynayan takım herkesi, her yerde yenebilmeli. Beşiktaş oynadığı oyunu rakibe kabul ettirmeli. Ümraniye bizden puan almak isteyecek. Ona göre plan geliştireceğiz. Oyunu formata dönüştürmek gerekiyor. Bizden güçlü olduğu zaman nasıl savunma yapacağız, ona bakacağız."

"BENİ KENDİLERİNDEN SAYIYOLAR, BUNUN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Beşiktaşlı taraftarlardan telefonuna çok sayıda klip geldiğini dile getiren Güneş, "Aynı heyecanı orada yaşayacağız. Zamanla heyecan yatışacak. Orada da ambiyans olur. Telefonuma ne klipler atılıyor. Taraftar önemli. Taraftar bir kulübün sembolüdür. Aile havası olduğunu görüyorum. Bu beni mutlu ediyor. Beni de kendilerinden sayıyorlar, bunun için teşekkür ediyorum" dedi.

CEYHUN KAZANCI: TOPARLANIP, ZAFERE ULAŞACAĞIZ

İyi transferler yapıldığını ancak kadronun hakkının verilemediğini ifade eden Ceyhun Kazancı, "Beşiktaş'ın suni tartışmalara ihtiyacı yok. Buranın konusu ben olamam. Büyük konulardan bahsetmeliyiz. İşin içinde olanların daha iyi bildiği bir rant dünyası var. O yüzden bunlar üstünde konuşmanın bir anlamı yok. Hoca ile ilk kez dün tanıştık. Şenol hoca önderliğinde uzun yıllar başarılı günlerimize geri döneceğiz. Transferlerle alakalı, iyi bir kadromuz var. Bu kadronun hakkı verilemedi. İnşallah bu hak hoca ile beraber verilecek. Puan olarak çok uzakta değiliz. Toparlanıp zafere ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta 2'nci kez göreve gelen teknik direktör Şenol Güneş için imza töreni düzenlendi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine başkan Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı yöneticiler ve teknik direktör Şenol Güneş katıldı.

Bir önceki teknik direktör Valerien Ismael'e emekleri için teşekkür eden Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş taraftarının uzun süreden beri beklediği hocamız Şenol Güneş'i huzurlarınızda imzaya davet etti. Sağ olsun bizimle çalışmayı kabul etti. Öncelikle Ismael'e emekleri için candan teşekkür ediyorum. Camiamıza hayırlı, uğurlu olsun. Beşiktaş'ımızın daha başarılı olabilmesi için el birliğiyle çalışacağımı kamuoyuna duyurmak istiyorum. Hedefimiz her zaman şampiyonluktur. Bu sene de şampiyonluğu kovalayacağımızın bilinmesini istiyorum" ifadelerini kullandı.

"HATAY MAÇININ SONRASINDA ISMAEL HOCAMIZIN ENERJİSİNİN BİTMİŞ OLMASI SEBEBİYLE BİR KAN DEĞİŞİKLİĞİNE İHTİYAÇ OLDUĞU KONUSUNDA HEMFİKİR OLDUK"

Futbolun fıtratında bu tip değişikliklerin olduğunu dile getiren Çebi, "Çalışanlarım benim için her zaman değerliydi. Özellikle Hatay maçının sonrasında Ismael hocamızın enerjisinin bitmiş olması sebebiyle, kendisini de bu fikri ifa etmesi nedeniyle bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğu konusunda hemfikir olduk. Bu noktaya nasıl gelindi? Hakem hataları, manipülasyonlar, medyatik baskılar bir şekilde bir araya gelerek bizim sağlıklı çalışmamıza engel oldular. Sosyal medya üstünden başlatılan, medyanın da eklendiği provokasyon sonucunda teknik kadro üstünde baskı yaratıldı. Bunları tartışmanın anlamı yok. Önümüze bakacağız. Geleceği konuşmak istiyorum. Şenol Güneş benim güvendiğim, inandığım biridir. 3 şampiyonlukta emeğimim olması beni gururlandırıyor. Çarşamba günü, Ismael ile yolları ayırdıktan sonra toplandık. Hocamla vedalaştım, sonra yeni hocamla bir araya geldik. Dün yaptığımız görüşmeler sonucunda nihaileştirdik. Hayırlı, uğurlu olsun. Emeği geçen Ceyhun Bey'e de teşekkür etmek istiyorum. Ismael buraya gelirken Ceyhun Bey tek başına getirmedi. Ismael'e karar veren bendim. Bunu da paylaşmış olayım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bir projeydi. Dışardan gelen teknik direktörlerin saygıyı hak ettiğini, Türk futbolunu nasıl gördüklerini merak ediyorum" diye konuştu.

"KONU BEŞİKTAŞ OLUNCA ELİM BİRAZ SIKI OLUYOR"

"Ben kendi paramı çok sevmedim" diyen Çebi, "Konu Beşiktaş olunca elim biraz sıkı oluyor. Beşiktaş'ın parası olunca dikkat etmek zorundayım. Tüm kulüpler ekonomik krizin içinde. Ceyhun Bey'in görevi belli. Bugüne kadar ne yaptıysa ona devam edecek. Gelişi güzel transfer yapılmamalı, kulübün menfaatleri korunmalı. Yöneticilerim de bir parçası. Sevgili hocam, ağabey diyeceğim. Biz bir sistemi oturtmaya çalışıyoruz. Menajer - yönetici ilişkisi bitmiştir. Ben buradayken benim sistemim bu olacak. Kulüplerin ayakta kalabilmesi için gerekli olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ: DESTEK VE İLGİ İÇİN TÜM TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Yeniden Beşiktaş'ta olduğu için mutlu olduğunu belirten Şenol Güneş, "Bana bu şansı veren tüm Beşiktaş yönetime teşekkür ediyorum. Burada olmadan önce kamuoyunda çokça konuşuldu. Uzun yıllar futbol hayatım var, son dönemde gördüğüm destek ve ilgi için tüm taraftarlara teşekkür ediyorum. Bu da şunu gösteriyor: Demek ki güzel şeyler ortaya koymuşuz. Umarım ki bu başlangıçta bizim için anahtar olur. Büyük bir camianın içindeyiz. Böyle bir durumun ortaya çıkması, benim suçum değil. Şartların buraya gelmesini kimse istemezdi. İstenmese de değişiklikler oluyor. Bundan önce Ismael ve ekibine teşekkür ediyorum. Bıraktıkları yerden daha iyisini yapmak için buradayım. Bildiğim bir camia. Türk futbol kamuoyuna açık bilgileri vermek zorundayız. Futbol yarışlarında saha dışlarındaki olaylar, saha içlerini olumsuz etkileyebiliyor. Beşiktaş'ın bugünden itibaren başında olan kişi olarak takıma karşı olan bir şeyin karşısında olacağım. Herkese açık olacağım. Benim ve kulübün başarıya ihtiyacı var. Camianın beklentisi bu. Oynadığımız oyundan keyif alacağız. Keyif alan, veren futbol istiyoruz. Taraftar da bize sevgi, ilgi gösteriyor. Kısa sürede çok değişiklik olmadan eldeki imkanlarla, kişilerle yeni birilerini katarak göreve devam etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

"GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPACAĞIMIN SÖZÜNÜ VERİYORUM"

Önlerinde kısa sürede oynayacağı maçlar olduğunu kısa sürede çözüm üretmeye çalışacaklarını ifade eden Güneş, "Ceyhun Kazancı ile devam edeceğiz. Bayram Bektaş, Şeref Çicek ve analist hocamız Eren var. Beraber çalıştığım arkadaşlarla başlayacağız. 3 gün zamanım var Ümraniye maçı için. 3 tane kritik maçımız var. Sonrasında zamanımız var. Bu kısa süreyi en iyi şekilde geçirmek zorundayız. Ligdeki durumu biliyoruz. Sıralamaya bakmadan kendi oyunumuza, eksiklerimize bakarak çözüm üretmeye çalışacağız. Varsa eksik düzelteceğiz. Bu kulüp büyük bir kulüp. İyi bir yönetimi, başkanı var. Görevimi iyi şekilde yapacağımın sözünü veriyorum" dedi.

"ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAĞIZ"

Hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bunun için çalışacaklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, "Camia nereyi istiyorsa oraya getireceğiz. Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor herkesin beklentisi şampiyonluktur. Bugün itibariyla hedef odur. Bunları konuşup, zaman kaybedecek halde değiliz. Mazeret bulup sapmak istemiyoruz. Eksiklerimiz var. Oyuncuların durumunu görmek lazım. Şu anda Türkiye liginde çekişmeli bir yarış var. Geçmiş yıllara göre farklı bir yarış olacak. Yine iyi oynayan takımlar var. Hepsi renk katıyor. Gerginlik olmasını dilemiyorum. Bunun kimseye yararı yok. Enerjimizi boşa harcıyoruz. Hedefimiz belli: Taraftarın beklentisi. O yol için yola çıkacağız. Sıralamadaki yerin şu anda konuşulmasını doğru bulmuyorum. Oyunu düzeltelim, sıralama sonraki iş. Şampiyonluk için yarışacağız. Üçüncü yıldızı ben takmıştım ancak sahtesini takmıştım. Sonra gerçeği geldi. Üçüncü yıldızın bir ayağında ben de vardım, şampiyonluklar gördüm. Ancak dördüncü yıldız benim değil, bizim işimiz. Başkan, takım, taraftar, medya.. O güzel günleri görmek istiyoruz. Bazen beklentileri çok büyük yapıyoruz. Onun altında eziliyoruz. Bazen kendimizi küçük görüyoruz. Var olan değerlerini gösterebiliyorlarsa sorun yok. Bulamıyorsa, ona bakacağız. Hepsi bizim için önemli. Hiçbirinden vazgeçmeyiz. Takıma katkı yapmayan dışarıda kalır. İyi maçlar var, doğrular, hatalar var. Ama içeri girmeden bir şey söylemek doğru değil. 3 maçtan sonra takımı görüp daha geniş bir açıklama yaparız" diye konuştu.

"BENİM DE, KULÜBÜN DE, TAKIMIN DA BAŞARIYA İHTİYACI VAR"

Son 10 yılda en çok şampiyonluk alan takımın Beşiktaş olduğunu hatırlatan Güneş, şöyle konuştu:

"Bu benim değil, bizim işimiz. Başkan, yönetim, teknik heyet, oyuncular, medya, taraftar... Başarıdan hepimiz hazzını alacağız. Benden sonra Sergen Yalçın ile alınan şampiyonluk var. Son 10 yılda en çok şampiyonluk alan takım Beşiktaş. Son şampiyon Trabzon da ses getirdi. Olumsuzluk bakarsak, neyi eksik yaptık şampiyonluk sonrasında, onu konuşuruz. Yeni bir heyecanım var. Benim de, kulübün de, takımın da başarıya ihtiyacı var."

"TARAFTARIN DESTEĞİ VAR, ONU KAYBETMEMEK LAZIM"

Takımın içine girdikten sonra duruma daha net bakacaklarını dile getiren Şenol Güneş, "Sıralamadaki yer doğru değil. Oynanan maçlar var. Oyun, atılan ve yenen gollere baktığınız zaman atılan gollerde ön sırada görülüyor. Hemen hemen 5, 6 takım arasında en çok yiyen takım. Bunu tek bir şeye bağlamak doğru değil. Bunlar hep kullanılabilir ama ben o tarafında değilim. İyi başlayıp, kötü bitiyor bunlar, neden? Takımın temposunu ayarlayamaması mı, bunları göreceğiz. Ben işin sorumlusuyum. Oyuncular benim gözüm, kulağım. Ben beyin olmak istiyorum. Taraftarın olağanüstü bir desteği var. Onu kaybetmemek lazım. Sahada oyuncular coşkuyla oynuyor. Oyuncular çok istekli ama kontrolsüz. İstekle beraber, akıl ikinci planda kalıyor. Çok şey yapmak istiyor ama yapamayınca daha çok şey yapmak isteyince de hata yapıyor. Dıştan bakarak kolay konuşuluyor. İçine girince göreceğiz. Bu sene tek kulvarda yarışıyor. Ben başkanı yeni tanımıyorum. Dostluğumuz ayrı, iş ayrı. Başkanın olduğu yerde o hocayı yönetir, ben de takımı yönetirim. Bazen yakın olduğumuz için alır dediler" ifadelerini kullandı.

Takımdaki hücum oyuncuları hakkındaki görüşleri sorulan tecrübeli teknik adam şöyle konuştu:

"Muleka'yı çok beğendim. Weghorst da öyle. Yabancı sayısının fazlalığı onları da biraz krize sokuyor gibi. Cenk de var. Gerekirse Tayfur açık oynatılır. Birçok oyuncu var. Rekabeti sağlayabilirsek iyi olacak. Daha önce Cenk ile Gomez örneği var. İyi oyuncular olduğu zaman her şeyi oynarız."

"BEŞİKTAŞ DAHA ÖNCE PROJE YAPMADAN DA GENÇ OYUNCU ÇIKARDI"

Altyapı konusunun daha sonra konuşulması gerektiğine belirten Güneş, "Proje diyoruz, gençler diyoruz, hep aynı şeyi söylüyoruz. Beşiktaş daha önce proje yapmadan da çıkardı genç oyuncu. Bayern, Barcelona oradan da çıkıyor. 10 genç ile kampa giderdik. Gelişenleri alıyoruz. Fatih vardı, şimdi Alanya'da. Üst seviye olmasa bile faydalı oyuncu. Bunları sonra konuşuruz. Şu anda yarışma yapıyoruz. Yetenekli bir genç var. Çok da beğendim, koydum oynuyor. O zaman transfer etmeyelim, hep onlarla oynayalım. Kimse beklemez. Berkay'ı beğendim. Oyunu gören tekniği var. Ne kadar eksiği var bilmiyorum. Onları bir görelim. Yarışı kazanmadığımız zaman kimse bakmıyor. Bu yapılmıyor demek değil. Aynı tesis duruyor. Sadece takıma yöneleceğiz. Bu bir avantaj. Gittiğimde kazançlara rağmen ekonomik sorunlar vardı. Şimdi öyle bir şey yok. İşlerine bakacaklar. Ben de şu an heyecanlıyım. Acaba nasıl olacak diye çekingenliğim vardı. Eleştiriler olacaktır tabii ki" diye konuştu.

"BEN YÖNETEN ONLAR DA YÖNETİLEN OLARAK EN İYİSİNİ YAPACAKLAR"

Takımın da kendisinin de başarıya ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Güneş, "İyi ya da kötü demedim. Transferler iyi olsun diye yapıldı. İyi oyuncu alırsınız, iyi oynamazsa olmaz. Tek başına eğitim olmaz. Ben konuştum, anlattım durumu, neden sahada böylesiniz diye. Yıldız oyuncu bile sahada bir şey öğrenir. Onların da benim de başarıya ihtiyacı var. Futbolun dili birdir. Zaten takımda hepsi uyumlu oyuncular. Hocadan ne bekliyorlar, bunu konuşacağız. Ben yöneten onlar da yönetilen olarak en iyisini yapacaklar" şeklinde konuştu.

"ELİMİZDE HEM YERLİ HEM DE YABANCI İYİ OYUNCULAR VAR"

Takımda hem Türk hem de yabancı olarak iyi futbolcular olduğuna dikkat çeken Güneş, "Josef'in şampiyonluk yarışındaki durumumu hatırlayın. Sonrasında bir sakatlık yaşadı. Ankaragücü'nde bir olay oldu ondan mı? Dele iyi bir oyuncu. Randımanı alınmadığını söylemek onu kötülemek, beğenmemezlik değil. Kadroyu görmek gerekiyor. Mevcut kadro var. Yabancı sayısının fazlalığı hem Türklere hem de onlara yanlış oluyor. 11 tane yabancı oynasa da yedek kalan olacak. Kavgayı kendimiz yaratıyoruz. Niye yabancı alıyoruz, bizde yoktur diye. Bizde varken neden başka yerden alalım? Elimizde hem yerli hem yabancı iyi oyuncular var. Onların daha iyi olmasını bekliyoruz. Bunu yapacağız" dedi.

İç sahada oynanan büyük maçlarda yaşanan kayıpların önemli olmadığını, bu maçları deplasmanda telafi edilebileceğini söyleyen tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı:

"Artık sadece büyük rakipler yok. Taraftarımız açısından avantajımız var. Ama sadece ona bakmamak lazım. Takım güçlüyse, Beşiktaş, Hatay'a kaybettiği zaman neden eleştiri alıyor? Oyun olarak da skor olarak da güçlü olduğunu göstereceksin. Onun için oyun diyorum. İyi oynayan takım herkesi, her yerde yenebilmeli. Beşiktaş oynadığı oyunu rakibe kabul ettirmeli. Ümraniye bizden puan almak isteyecek. Ona göre plan geliştireceğiz. Oyunu formata dönüştürmek gerekiyor. Bizden güçlü olduğu zaman nasıl savunma yapacağız, ona bakacağız."

"BENİ KENDİLERİNDEN SAYIYOLAR, BUNUN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Beşiktaşlı taraftarlardan telefonuna çok sayıda klip geldiğini dile getiren Güneş, "Aynı heyecanı orada yaşayacağız. Zamanla heyecan yatışacak. Orada da ambiyans olur. Telefonuma ne klipler atılıyor. Taraftar önemli. Taraftar bir kulübün sembolüdür. Aile havası olduğunu görüyorum. Bu beni mutlu ediyor. Beni de kendilerinden sayıyorlar, bunun için teşekkür ediyorum" dedi.

CEYHUN KAZANCI: TOPARLANIP, ZAFERE ULAŞACAĞIZ

İyi transferler yapıldığını ancak kadronun hakkının verilemediğini ifade eden Ceyhun Kazancı, "Beşiktaş'ın suni tartışmalara ihtiyacı yok. Buranın konusu ben olamam. Büyük konulardan bahsetmeliyiz. İşin içinde olanların daha iyi bildiği bir rant dünyası var. O yüzden bunlar üstünde konuşmanın bir anlamı yok. Hoca ile ilk kez dün tanıştık. Şenol hoca önderliğinde uzun yıllar başarılı günlerimize geri döneceğiz. Transferlerle alakalı, iyi bir kadromuz var. Bu kadronun hakkı verilemedi. İnşallah bu hak hoca ile beraber verilecek. Puan olarak çok uzakta değiliz. Toparlanıp zafere ulaşacağız" ifadelerini kullandı.

"KULLANILAN O TEHDİT CÜMLESİ BENİM HADDİME DEĞİL"

Daha önce "Teknik direktör Şenol Güneş ile çalışmam" gibi bir söylemde bulunmadığını belirten Kazancı, "Bu masada birlikte oturuyoruz. Bu bir cevap. Ben hoca ile dün tanıştım. Maalesef o kullanılan tehdit cümlesi benim haddime değil. Her seçimde başkan yetkilidir. Bir yol arkadaşlığımız var. Şenol hocamla şampiyonluklara ulaşacak bu takım" dedi.

banner60
Yorumlar (0)
banner303
banner191
Günün Anketi Tümü
Lefke Belediyesi Başkan oylaması
Lefke Belediyesi Başkan oylaması
banner194
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Mağusa Türk Gücü 11 31
2. Yenicami AK 11 24
3. Cihangir GSK 11 24
4. Miracle Değirmenlik SK 11 23
5. Mesarya SK 11 21
6. Doğan Türk Birliği 11 20
7. Lefke TSK 11 19
8. Yonpaş Dumlupınar TSK 11 19
9. Küçük Kaymaklı TSK 11 11
10. Türk Ocağı Limasol 11 9
11. Göçmenköy İYSK 11 9
12. Merit Alsancak Yeşilova SK 11 9
13. China Bazaar Gençlik Gücü TSK 11 8
14. Çetinkaya TSK 11 8
15. Gönyeli SK 11 7
16. Hamitköy ŞHSK 11 5
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
banner196
banner197
banner199