banner4

TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: DENKTAŞI SAYGIYLA ANIYORUZ

banner60
TC DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: DENKTAŞI SAYGIYLA ANIYORUZ
banner61
banner62
banner63

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Rauf Denktaş’ın 8. ölüm yıldönümünde yazılı açıklama yaparak “Denktaş, dünya çapında kabul görmüş liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla, çağımızın en haklı davalarından birinin savunucusu olarak, tarihteki yerini almıştır.” denildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Merhum Rauf Raif Denktaş’ı vefatının sekizinci yıldönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz.

Rauf Denktaş, Kıbrıs Türkünün hak, eşitlik ve özgürlük davasında Anavatan Türkiye ile ortak kader anlayışı içinde müstesna bir liderlik sergilemiş, Kıbrıs Türklerinin Ada üzerindeki eşit siyasi haklarını ve kurucu iradelerini varlığında sembolleştiren Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni kurarak, halkına miras bırakmıştır.

Merhum Denktaş, dünya çapında kabul görmüş liderlik ve devlet adamlığı vasıflarıyla, çağımızın en haklı davalarından birinin savunucusu olarak, tarihteki yerini almıştır.

Kıbrıs Türk halkının Ada’da adil ve kalıcı bir çözüme ulaşılması yönünde sürdürdüğü kararlı mücadeleye tam desteğimizi ifade ederken, Merhum Denktaş’ı bir kez daha saygıyla anıyoruz.”

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER