banner4

RUM CEZAEVİNDE EŞCİNSEL ÇİFT EVLİLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

banner60
RUM CEZAEVİNDE EŞCİNSEL ÇİFT EVLİLİĞİ GERÇEKLEŞTİ
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Rum merkezi cezaevinde tutuklu bulunan biri Kıbrıslı Ermeni, diğeri de Brezilyalı iki eşcinsel mahkûm, dün birlikte yaşama sözleşmesi imzalamak suretiyle, hayatlarını birleştirdi

Kıbrıs Rum merkezi cezaevinde tutuklu bulunan biri Kıbrıslı Ermeni, diğeri de Brezilyalı iki eşcinsel mahkûmun, dün birlikte yaşama sözleşmesi imzalamak suretiyle, hayatlarını birleştirdikleri haber verildi.
Rum gazeteleri konuya büyük ilgi gösterirken, Alithia gazetesi, Kıbrıs Ermeni’si Kevork Tontian ile Brezilyalı Wemson Cabral Da Costa’nın, tahliye olana kadar aynı hücreyi paylaşacaklarını yazdı.
Gerek cezaevi, gerek de Güney Kıbrıs genelinde, hala daha cezalarını çekmekte olan iki erkek eşcinsel mahkûm arasında ilk kez birlikte yaşama sözleşmesi imzalandığına dikkat çeken gazete, iki eşcinsel erkek mahkûm arasındaki bu evliliğin, Avrupa’da ise ikinci olduğuna işaret etti.
Haravgi gazetesi ise haberinde, iki şahıstan birinin iki yıl önce serbest kaldığını, fakat cezaevine dönmek için yine suç işlediğini yazdı.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner67
SIRADAKİ HABER