banner4

AVCILIK FEDERASYONU, AÇIK BIRAKILAN KUYULAR CANLILAR İÇİN TEHDİT OLUŞTURUYOR

banner60
AVCILIK FEDERASYONU, AÇIK BIRAKILAN KUYULAR CANLILAR İÇİN TEHDİT OLUŞTURUYOR
banner61
banner62
banner63

Avcılık Federasyonu, sorumsuzca üzeri açık bırakılan bir kuyuya düşen Av köpeğinin itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldığını bildirdi.
KKTC Avcılık Federasyonu, sorumsuzca üzeri açık bırakılan kuyuların canlılar için tehdit oluşturduğuna dikkat çekti.Federasyondan yapılan açıklamada, Sadrazamköy’de üzeri açık bırakılan bir kuyuya Av köpeğinin düştüğü belirtildi.İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan köpeğin sağlık kontrolü için veterinere götürüldüğü kaydedildi. Av koruma ekipleri tarafından kuyunun kapatılarak çevresinin de emniyete alındığı ifade edildi.
Federasyondan yapılan açıklama şöyle:

“Sorumsuz kişiler tarafından yasal veya yasa dışı olarak kazıldıktan sonra,üzeri açık bir şekilde bırakılan kuyular, doğaya çıkan vatandaş ve hayvanlar için tehtit oluşturmaya devam ediyor.

Bu Pazar günü Sadrazamköy’de kuyuya düşen av köpeği Sahibinin yardım talebi üzerine bölgeye giden av koruma ekipleri tarafından itfaiye çağrılarak kuyudan kurtarıldı ve sahibi tarafından sağlık kontrolünden geçirilmesi için veterinere götürüldü. Daha sonra kuyunun üzeri av koruma ekipleri tarafından kapatılıp çevresi emniyete alındı. İtfaiye ekiplerine yardımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.”

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER