banner4

BİZLER KARDEŞÇE, BARIŞ İÇERİSİNDE BİR ARADA YAŞAMAK İSTEYEN ADALILARIZ

YKP’den yapılan yazılı açıklamada...

banner60
BİZLER KARDEŞÇE, BARIŞ İÇERİSİNDE BİR ARADA YAŞAMAK İSTEYEN ADALILARIZ
banner61
banner62
banner63

Yeni Kıbrıs Partisi (YKP), halkı “güncel olarak TC’nin istirdat projesinin ve militarist yayılımca siyasetinin en üst temsilcisi konumuna geldiğini” savunduğu UBP adayı Ersin Tatar’a oy vermemeye çağırdı.
YKP’den yapılan yazılı açıklamada, Parti Sekretaryasının, Pazar günü gerçekleşecek seçimlerin ikinci turu için Şubat 2020’deki YKP Parti Meclisi kararı çerçevesi süreci değerlendirdiği kaydedilerek, “Kapalı Maraş’taki defakto durumun seçime saatler kala değiştirilmesi, bir süredir Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgede izlediği şiddete dayalı militarist politikasının uzantısıdır, bunu da özellikle bir aday üzerinden propaganda malzemesi edilmesi, herkes tarafından seçime müdahale olarak tanımlanmıştır” denildi.
YKP, bunun seçimle kısıtlı bir hamle olmadığını, adayı yeni silahlı çatışmaya taşıyacak ciddi bir gerginlik politikası olduğunu, bu müdahaleye karşı seçimler dahil her platformda mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.
YKP, federal Kıbrıs’ın seçenek olduğunu, bunun için mücadele edenlerle birlikte olmaya devam edeceğini vurguladı.
Açıklamada, “Bizler kardeşçe, barış içerisinde bir arada yaşamak isteyen adalılarız. Hepimiz büyük acılar, zulümler, haksızlıklar yaşadık, yaşıyoruz. Buna rağmen ortak yurdumuzun yeniden birleşeceği güzel bir gelecek umudumuzu asla yitirmedik, çünkü bunun için mücadele ediyoruz. Silahsız, askersiz, savaşsız sömürüsüz, adil, demokratik bir yaşamı hep beraber var edelim istiyoruz. Bundan dolayı mücadelenin sokak dahil tüm alanlarda mutlaka sürdürülmesinin gerektiğinin altını çiziyoruz” ifadeleri yer aldı.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER