banner4

COVID-19’DAN ÖLEN AKIN’IN KIZI OYA AKIN, “BABAMI KAYBETTİK AMA KORONAVİRÜSTEN DEĞİL” DEDİ

banner60
COVID-19’DAN ÖLEN AKIN’IN KIZI OYA AKIN, “BABAMI KAYBETTİK AMA KORONAVİRÜSTEN DEĞİL” DEDİ
banner61
banner62
banner63

Sağlık Bakanlığı tarafından dün Koronavirüs hastası olan 84 yaşındaki Hasan Akın’ın hayatını kaybettiği açıklanmıştı.

Konuyla ilgili Hasan Akın’ın kızı Oya Akın, sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, ‘ihmal’ olduğu iddiasında bulundu.

Akın, “Kimse bana babamın Koronavirüsten öldüğünü söylemesin. Babam Koronavirüs kurbanı değil” ifadelerini kullanarak, Hasan Akın’ın kalbinin durduğunu çünkü hastaneye yatırılmasından itibaren 10 gündür alması gereken hapların verilmediğini, hapların odaya bırakılarak, kontrol edilmediğini öne sürdü.

Hapların kontrollü bir şekilde içirilmediğine vurgu yapan Akın, “Babamı kaybettik ama Koronavirüse değil…” diyerek eleştirdi.

Oya Akın’ın kızı, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Babamı kaybettik

Kapalı kaldığım yerden arayan, kapıya gelen, mesaj atan aile ve arkadaşlarıma bakıyorum da... Neredeyse yarısından çoğu ya annesini, ya babasını, ya çocuğunu, ya kardeşini vakitsiz kaybetmiş beni teselli etmeye çalışıyorlar... Bazıları çocuk yaşta kaybetmiş annesini, babasını... Biz şanslıydık, babamızı, çocuklarımız dedelerini, dolu dolu yaşadık... Hep birlikteydik...

2 sene önce kalbi durup yeniden çalıştırıldığında bunun provasını yapmıştık... Her günü bir armağan gibi gördük ondan sonra... Her anın tadını çıkardık, hakkını verdik... Sarıp sarmaladık birbirimizi...

Ölümü de doğum kadar açık yüreklilikle kabul etmemiz gerektiğini bilecek bir yerdeyim hayatımda... Ama kimse bana babamın Koronavirüsten öldüğünü söylemesin... Babam Koronavirüs kurbanı değil... Babamın kalbi durdu... Kalbi durdu çünkü hastaneye girdiği günden itibaren, on gündür alması gereken haplar ona verilmedi... Kalbi durdu çünkü her gün kalbi için içmesi gereken haplar kendi içsin diye odasına bırakılıp ihmal edildi... Kontrol edilmedi, içip içmediği, ne içtiği, ne kadar içtiğine bakılmadı... Ta ki hafta sonu biz ortalığı ayağa kaldırana kadar... “KKTC hepimizin çaresizliği...” dedi bu ihmalkârlığı anlattığım bir arkadaşım... Gerçekten öyle... Babamı kaybettik, ama Koronavirüsten değil...”

banner65
banner167
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER