banner4

CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR, AVRASYA EKONOMİK İŞLER DERNEĞİ (EKOAVRASYA) YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİKMET EREN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

banner60
CUMHURBAŞKANI ERSİN TATAR, AVRASYA EKONOMİK İŞLER DERNEĞİ (EKOAVRASYA) YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİKMET EREN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ
banner61
banner62
banner63

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Avrasya Ekonomik İşler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ve beraberindeki heyeti kabul etti. 
Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Tatar, kabulde, Türkiye ile KKTC’nin ilişkilerinin güçlü bir şekilde ilerletilmesinin ve KKTC’nin Türk dünyasında yapılan tanıtım çalışmalarının sürdürülmesinin önemine dikkat çekti.
Azerbaycan’ın tutumu sonucunda Türk dünyasına umut getirildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, “önemli bir kazanım elde ederek imzaladığı ateşkes anlaşması dolayısıyla” Azerbaycan’ı bir kez daha kutladı.
Avrasya Ekonomik İşler Derneği’nin çalışmalarını takip ettiğini ve bu çalışmalara destek verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, her zaman Azerbaycan’ın yanında olduklarını vurguladı.
EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren ise, Cumhurbaşkanı Tatar’ı, KKTC'nin 5. Cumhurbaşkanı olarak seçilmesi dolayısıyla kutlayarak, Kıbrıs Türk halkının refahına, kalkınmasına ve geleceğine çok büyük katkılar sunacağına ve KKTC’nin uluslararası camiada tanınması hususundaki kararlığına olan inançlarını dile getirdi.
EkoAvrasya Denetleme Kurulu Başkanı Nazım Koşar, Kıbrıs Azerbaycan Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu ve Öğretim Üyesi Ahmet Hamdi’nin de hazır bulunduğu kabulde, Cumhurbaşkanı Tatar’a Azerbaycan’dan getirilen vatan toprağı takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 11:45
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER