banner4

ELCİL, EĞİTİMDE SOSYAL MESAFE, SAĞLIK VE GÜVENLİK KURALLARINDAN TAVİZ VERMEYECEKLERİNİ BELİRTTİ

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, eğitimde; sosyal mesafe, sağlık ve güvenlik kurallarından taviz vermeyeceklerini kaydetti.

banner60
ELCİL, EĞİTİMDE SOSYAL MESAFE, SAĞLIK VE GÜVENLİK KURALLARINDAN TAVİZ VERMEYECEKLERİNİ BELİRTTİ
banner61
banner62
banner63

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yaptığı yazılı açıklamada; beş yaşına kadar olan çocuklara Covid-19 bulaşmaz tespitini yapan ve 'okul öncesi okullarda kalabalık, dar sınıflarda eğitim yapılabilir' kararını yasa dışı bir şekilde üreten “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi”nin Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile birlikte, yanlışta ısrar etmeye devam ettiğini ileri sürdü.

Elcil, bilimi ve Avrupa Birliği uygulamalarını esas alması gereken Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Ali Çaygür başkanlığındaki komitenin; karantinasız girişler, gece kulüpleri ve bet ofisleri ile ilgili kararlarda da yanlış yaptığını savundu.

Elcil, ortada bilimsel bilgiler dururken, “Beş yaşına kadar çocuklara Covid-19 bulaşmaz” kararı üretip okul öncesi eğitim çocuklarının, velilerin ve öğretmenlerin hayatlarını tehlikeye atanların, doğacak sonuçlardan sorumlu olacaklarını iddia etti.

“SENDİKALAR, EĞİTİMDE SÖZ SAHİBİDİR”
Elcil şunları öne sürdü:

“Covid-19 salgınından dolayı okulların sağlık ve güvenlik önlemleri alınarak açılmasını isteyen ve okullara gönderilen Pandemi Kılavuzunun hazırlanmasında emeği geçen Öğretmenler Sendikası olduğunu bilmesine rağmen, öğretmenin sendikasını karalamaya çalışan Eğitim Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu’na da Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürükleyen bu çarpık düzenin kurucusu olan UBP’nin Bakanı olduğunu hatırlatır, KTÖS’ün otorite olmaya çalışmadığını KTÖS’ün otorite olduğunu öğrenmesini tavsiye ederiz.”

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER