banner4

ERDOĞAN: "MÜLKİYET HAKKI KORUNARAK MARAŞ'IN TÜMÜ AÇILMALI"

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan: "KKTC; büyüdükçe, zenginleştikçe, güçlendikçe kendisine uygulanan ambargo zincirleri de birer birer kırılmaya başlayacaktır."

banner60
ERDOĞAN: "MÜLKİYET HAKKI KORUNARAK MARAŞ'IN TÜMÜ AÇILMALI"
banner61
banner62
banner63

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kullanıma açılan bölgelerde hiçbir özel mülk yok. Kesinlikle mağduriyete yol açılmayacak. Karşı tarafın itirazları şimdiden boşa çıkmıştır” şeklinde konuştu.

"Maraş'ın KKTC toprağı olduğu tartışmasız bir gerçek" diyen Erdoğan, Maraş'ın açılmasının birçok yeri rahatsız edeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı, şöyle devam etti:

"Bugüne kadar, hep Kıbrıs’taki Türkler sabretti, biz sabrettik; ama bu sabrın karşılığını alamadık. Adadaki Kıbrıs Türklerinin 5 asırlık varlığını kaldırmaya yönelik bir dönemde, bu gelişmenin olması anlamlıdır. Çözümsüzlüğün bedeli, hep Kıbrıs Türkü'ne ödetilmek istenmiştir. Maraş da bu çözümsüzlüğün bir parçasıdır. Kıbrıs’ın geleceğini, artık hayaller yerine somut gerçekler üzerine inşa etme kararı aldık. Tasarruf, Türk makamlarına aittir.  Perşembe sabahından itibaren kapalı bölgeye girilebilecek olmasından memnuniyet duyuyoruz. Bu, KKTC ekonomisini şaha kaldıracak bir fırsattır. Mülkiyet hakkına saygı gösterilerek, Maraş'ın tümü açılmalı. KKTC büyüdükçe, zenginleştikçe, güçlendikçe kendisine uygulanan ambargo zincirleri de birer birer kırılmaya başlayacaktır. Maraş'ın açılması kararının KKTC halkına hayırlı olmasını diliyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 22:35
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER