banner4

GİRNE BELEDİYE BAŞKANI NİDAİ GÜNGÖRDÜ, HAYVANLARA YÖNELİK EZİYET VE KÖTÜ MUAMELENİN DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEREK, HAYVANLARA MERHAMETLİ DAVRANILMASI ÇAĞRISI YAPTI

Hayvan Refahı Yasası’nın verdiği sorumluluklara işaret etti.

banner60
GİRNE BELEDİYE BAŞKANI NİDAİ GÜNGÖRDÜ, HAYVANLARA YÖNELİK EZİYET VE KÖTÜ MUAMELENİN DEVAM ETTİĞİNİ BELİRTEREK, HAYVANLARA MERHAMETLİ DAVRANILMASI ÇAĞRISI YAPTI
banner61
banner62
banner63

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, hayvanlara yönelik eziyet ve kötü muamelenin devam ettiğini belirterek, hayvanlara merhametli davranılması çağrısı yaptı.
Güngördü, dün kutlanan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, Hayvan Refahı Yasası’nın verdiği sorumluluklara işaret etti.
Eziyet ve kötü muamele örneklerinin KKTC’de de görülmesinin kendilerini çok üzdüğünü belirten Güngördü, şunları kaydetti:
“Yaşamın bütünü içerisinde her canlının yeri ve değeri olduğuna inandığımızdan, Girne Belediyesi olarak yardıma muhtaç, kötü muameleye maruz kalmış, yaralı, kimsesiz ve aç hayvanlara yardım etmek; bu konularla ilgili büyük özveri ve emekle çalışan birçok sivil örgüt ve hayvan severlerle iş birliği yapmak gerekliliğine inandık. Evimizde bakımımızda bulunan hayvanların temel ihtiyaçlarını karşılamak Hayvan Refahı Yasası gereğince birincil sorumluluklarımız arasında olmalıdır. 
En az insanlar kadar hayvanların da mutluluk ve özgürlük hakkına sahip olduğunu hatırlamamız; çevremizde yardıma muhtaç hayvanlara sahip çıkmamız, onlara merhametli davranmamız, duyarlı bir insan olarak her birimize düşen görevlerdir aynı zamanda...”
 

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER