banner4

GİRNE DÜŞÜNCE DERNEĞİ, ÇEVRİM İÇİ DERSLERDEKİ ÖĞRETMEN VERİMİNİ "DEĞERLENDİRDİ"

banner60
GİRNE DÜŞÜNCE DERNEĞİ, ÇEVRİM İÇİ DERSLERDEKİ ÖĞRETMEN VERİMİNİ "DEĞERLENDİRDİ"
banner61
banner62
banner63

Girne Düşünce Derneği (GDD) çevrim içi olarak yapılan derslerde öğretmenlerin dijital pedagojik yeterliliğini ve verimini “değerlendirdi”. 
GDD Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ahmet Karahan, pandemi nedeniyle hızlı bir şekilde başlayan çevrim içi eğitim sayesinde öğretmenlerin dijital göçmenden dijital yerliye doğru gittiğini ve bu aşamada öğretmenlerin dijital pedagojik alan bilgisine sahip olması, pedagoji belgesi veren kurumların da dijital bilgiyi derslerine eklemesi gerektiğini söyledi. 
Karahan, sınıfta beyaz tahta önünde başarılı bir şekilde ders yapan öğretmenin, çevrim içinde zorlanması durumunda Bakanlığa başvurup ihtiyaç duyduğu alanda hizmet içi kursu isteyebileceğini veya üniversitelerin verdiği kurslara katılabileceğini kaydetti.
 “DİJİTAL PEDAGOJİK YETERLİLİK KONUSUNDA ÖĞRETMEN ÖZ DEĞERLENDİRME VE OKUL ÖZ DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI BAŞLATILMALIDIR”
Söz konusu kurslara katılım ihtiyacının, dıştan gelen yönlendirmelerle değil, her öğretmenin kendisinin belirlemesi gerektiğine de değinen Karahan, öğretmelerde öz-değerlendirme kültürünün oluşturulması gerektiğini ve bu konuda Milli Eğitim Denetleme, Değerlendirme ve Yönlendirme Kurulu Dairesi başta olmak üzere tüm dairelerin ve eğitim paydaşlarının işbirliği ile kurs verebileceğini ifade etti. 
Karahan, şöyle kaydetti:
“Öğretmen öz değerlendirmenin yanında okul öz değerlendirme çalışmaları başlatılmalıdır. Okullara kendi hikâyelerini yazma fırsatı verip, eğitimi iyileştirmeliyiz. Atatürk’ün dediği gibi ‘Bir ülkeyi kalkındırmanın en iyi enstrümanı eğitimdir’”.

banner65
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER