banner4

KTAMS BAŞKANI BENGİHAN'DAN TC CUMHURBAŞKANI VE HÜKÜMETİNE ELEŞTİRİ

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kıbrıs Türk Halkının iradesinin satılık olduğunu sananların, çok büyük bir yanılgı içinde olduğunu belirtti.

banner60
KTAMS BAŞKANI BENGİHAN'DAN TC CUMHURBAŞKANI VE HÜKÜMETİNE ELEŞTİRİ
banner61
banner62
banner63

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, yaptığı yazılı açıklamada, TC Cumhurbaşkanı ve hükümetine eleştirilerde bulundu. Bengihan, ayrıca tüm halkı, pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılıp kimliğine ve iradesine sahip çıkmaya davet etti.

İstenilen adayın seçilmesini sağlamak adına her türlü müdahalenin hayata geçirdiğini ileri süren Bengihan: “Gönderilen danışman ekibi aktif olarak bir aday lehine seçim çalışması yapılması, sözkonusu adayı Türkiye’ye çağırıp su borusunun tamir edilmesi, Maraş’ın sözde açılması ve en son çare olarak ihtiyaçlı insanların oylarını parayla satın alma yolu denenmektedir” dedi.

Bengihan, şöyle devam etti:
“Salgın Sosyal Desteği' adı altında seçimlere 2 gün kala 10 bine yakın ihtiyaçlı kişiye, Maliye Bakanlığının devrede olmadığı bir yöntemle 2 bin TL yardım yapılması iradenin para ile satın alınması değilse nedir? Aylardır bu kesimleri düşünmeyenler seçime iki gün kala mı bu insanların varlığından haberdar oldular?”

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER