banner4

KTAMS, İLAÇ VE ECZACILIK DAİRESİ İLE GENEL ECZA DEPOSUNDAKİ SIKINTILARA DİKKAT ÇEKTİ

KTAMS Başkanı Bengihan: “İsteğimiz, çalışanların sağlıklı ortamda hizmet vermesidir” dedi.

banner60
KTAMS, İLAÇ VE ECZACILIK DAİRESİ İLE GENEL ECZA DEPOSUNDAKİ SIKINTILARA DİKKAT ÇEKTİ
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), İlaç ve Eczacılık Dairesi, Genel Ecza Deposunda havalandırma olmaması ve personel eksikliği gerekçesiyle basın açıklaması yaptı.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan, İlaç ve Eczacılık Dairesi, Genel Ecza Deposu önünde yaptığı açıklamada; çalışma koşullarının sağlık açısından olumsuzluklar içermesi nedeniyle eylem yaptıklarını kaydederek: “İsteğimiz, çalışanların sağlıklı ortamda hizmet vermesidir” dedi.

Konu ile ilgili taleplerini, 14 Ağustos’ta Sağlık Bakanlığına ilettiklerini; ancak eksiklikler ve sıkıntılar için adım atılmadığını belirten Bengihan, depodaki ilaçlardan çıkan kimyasalların sağlık yönünden ciddi tehlike arz ettiğini vurguladı.

Bengihan: “Burada en önemli sorunlardan bir tanesi, binanın havalandırmasının olmamasıdır” ifadelerini kullandı.

DENETİMLER YAPILAMIYOR
Personel eksikliğinin bulunduğunu belirten Bengihan, Genel Ecza Deposunda, eczacı kadrosunda çalışan sayısının "3" olduğunu; bu eksiklikten dolayı eczanelerin ve ilaç üretimi yapılan işyerlerinin denetiminin yapılamadığını da dile getirdi.

Eczacı kadrosundaki çalışan sayısının az olmasından dolayı, depoda reçete karşılığı ilaçların, eczacı ya da eczacı kalfası kadrosunda olmayan kişiler tarafından verildiğini belirten Bengihan: “Bu, buradan ilaç alan vatandaşımızı büyük bir riske atmaktadır.” dedi.

Bengihan ayrıca Daire ve Depo’da kanalizasyondan kötü kokular yayıldığını da söyledi.

Elektrik altyapısında da eksiklikler bulunduğunu ifade eden Bengihan, bu eksikliklerden dolayı yeni alınan klimaların çalıştırılamadığını ve bazı ilaçların soğuk ortamda depolanamadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2020, 14:09
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER