banner4

KTOEÖS,MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI’NI “PANDEMİ YOKMUŞ GİBİ DAVRANMAK; ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE HALK SAĞLIĞIYLA OYNAMAKLA” SUÇLADI

banner60
KTOEÖS,MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANLIĞI’NI “PANDEMİ YOKMUŞ GİBİ DAVRANMAK; ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VE HALK SAĞLIĞIYLA OYNAMAKLA” SUÇLADI
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nı “pandemi yokmuş gibi davranmak; öğretmen, öğrenci ve halk sağlığıyla oynamakla” suçladı.

KTOEÖS, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’n şöyle seslendi:

“Sağlık Bakanlığı’nı dikkate alın ve öğrencileri, öğretmenlerin ve halkın sağlığını tehlikeye atacak şekilde kalabalık oluşturma kararınızdan vazgeçin.”

KTOEÖS Genel Sekreteri Selma Eylem yazılı açıklamasında, Sağlık Bakanlığı’nın “100 kişiden fazla kişinin bir araya gelmesinin salgın açısından risk oluşturacağını” yazılı olarak bildirmesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, “bu görüş yokmuş gibi davrandığını” savundu.

Eylem, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, hala daha “pandemi yokmuş gibi” davrandığını, “kalabalık kortej dayatması” yaptığını, “öğrenci, öğretmen ve halkın sağlığıyla oynadığını” öne sürdü.

Okullarda temizlik malzemelerinin ilk haftada tükendiğini, okul idarelerinin kendi çözümlerini üretmeye çalıştığını, okullara bütçe ayrılmadığını ifade eden Eylem, şöyle devam etti:

“Birçok okulumuzda vakaya rastlanmaya başlanmıştır. Kış gelmektedir ancak pandemi hastanesi hala daha hazır hale getirilmemiş durumdadır. Hala daha pandemi dönemine özgü düzenlenmesi gereken tüzükler, müfredatlarla ilgili gerekli adım atılmamıştır. Genelgelerle, el yordamıyla eğitim yönetilmeye çalışılmaktadır. Belirsizlik, plansızlık ve kaos her alana hakim haldedir.”

banner65
banner167
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER