banner4

KTÖS: “FAŞİZME KARŞI; BARIŞI, KARDEŞLİĞİ SAVUNMAK, HER İNSANIN GÖREVİDİR”

KTÖS Genel Sekreteri Elcil: “Faşistin Rum’u da Türk’ü de aynı odaklara hizmet etmektedir” dedi.

banner60
KTÖS: “FAŞİZME KARŞI; BARIŞI, KARDEŞLİĞİ SAVUNMAK, HER İNSANIN GÖREVİDİR”
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Kıbrıs’ta yaşanan acıların sorumlusunun iki toplumun işbirlikçi faşistleri olduğunu belirterek: “ister Rum ister Türk olsun; faşist, faşisttir. Faşizme karşı barışı ve insanlığın kardeşliğini savunmak, insan olan herkesin görevidir” ifadelerini kullandı.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs sorununun yarattığı çatışmaların bedelini; kan, gözyaşı, göçler ve acılarla ödemiş olan Kıbrıslıların bu noktaya gelmesini sağlayanların ırkçı fikirleri ile iki toplumu birbirine düşüren “emperyalizmin faşist uşakları” olduğunu belirtti.

“Faşistin Rum’u da Türk’ü de aynı odaklara hizmet etmektedir” diyen Elcil, Kıbrıs’ın tarihinin işbirlikçi faşistlerin dayanışmasının örnekleriyle dolu olduğunu söyledi. Elcil, “Rum faşistlerin yaptığına da Türk faşistlerin yaptığına da karşı çıkmak, insan onuruna yakışandır” dedi.

Elcil açıklamasına şöyle devam etti:
“Başkalarının kanı ve gözyaşı üzerinden siyaset yaparak geçinen faşistler, Maraş’taki caddeyi açarak seçimler için provokasyon yapmışlar, ardından ELAM’cı Rum faşistler, sınırdaki eylemde yangın çıkararak kuzeydeki Türk faşistlere seçimlerde kullanmak için malzeme vermişlerdir.” 

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER