banner4

KUİR KIBRIS DERNEĞİNDEN “LGBTİ+ DOSTU CUMHURBAŞKANLIĞI PROTOKOLÜ"NÜ İMZALAMAYAN ADAYLARA TEPKİ

Kuir Kıbrıs Derneği, 11 Cumhurbaşkanı adayından sadece ikisinin “LGBTİ+ Dostu Cumhurbaşkanlığı Protokolü”nü imzaladığını belirtti.

banner60
KUİR KIBRIS DERNEĞİNDEN “LGBTİ+ DOSTU CUMHURBAŞKANLIĞI PROTOKOLÜ"NÜ İMZALAMAYAN ADAYLARA TEPKİ
banner61
banner62
banner63

Kuir Kıbrıs Derneği, “LGBTİ+ Dostu Cumhurbaşkanlığı Protokolü”nü, 11 Cumhurbaşkanı adayından sadece ikisinin imzaladığını belirterek, hayal kırıklığına uğradıklarını bildirdi.

Dernekten yapılan açıklamada, Kuir Kıbrıs Derneği’nin geçtiğimiz hafta, Cumhurbaşkanlığı Seçimi adaylarını; hazırladığı LGBTİ+ Dostu Cumhurbaşkanlığı Protokolünü imzalamaya davet ettiği hatırlatıldı.

Protokolü imzalayan Serdar Denktaş’a ve Alpan Uz’a teşekkür edilen açıklamada: “bununla beraber, kalan diğer dokuz adayın LGBTİ+ Mücadelesi için bu denli önemli olan protokolü imzalamamış olmalarından, büyük bir hayal kırıklığına uğradığımızı belirtmek isteriz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada: “Son olarak, her daim öncelikler sırasında en sonlara atılan bizler, son birkaç günde gerçekleşen gelişmeleri de adayların protokolü imzalamamasının bahanesi olarak kabul etmeyeceğimizi de vurgulamak isteriz.” denildi.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER