banner4

PM TOPLANTISI SONRASI KARARINI AÇIKLAYACAK

banner60
PM TOPLANTISI SONRASI KARARINI AÇIKLAYACAK
banner61
banner62
banner63

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Parti Meclisi toplandı. 

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, toplantı öncesi yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan 7 Kasım'da  hükümeti kurma görevini aldığını ve kurduğu bir heyetle birlikte 13 günde, siyasi partilerle bir çok görüşme yaptıklarını anlattı. 

UBP olarak halkın beklentilerini çok net bildiklerini ve bütçenin yükünü omuzlarında hissettiklerini ifade eden Saner, ülkenin Covid-19 sürecinde birçok sıkıntı yaşadığını, ancak bu dönemi rahat geçirdiyse bunun UBP'nin başarısı olduğunu söyledi. 

Ekonomik zorlukların da farkında olduklarını ve halkın erken seçim beklentisi olmadığını ifade eden Saner, ancak UBP'nin mevcut şartların tümünü değerlendirip, en son noktada çözüm bulunmaması durumunda erken seçimden kaçmayacaklarını ve erken seçime en hazır parti olduklarını kaydetti. 

Yaptıkları tüm görüşmelerde, tüm partilerin hassasiyetlerini önemseyerek, ülkenin ihtiyacı olan hükümeti kurmak için sürdürülebilir, icraatçı bir hükümet kurmak için formüller aradıklarını ifade eden Saner, Parti Meclisinin toplantıda sonucu değerlendireceğini ve toplantı sonrası kararın paylaşılacağını kaydetti. 

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER