banner4

SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI GAZİMAĞUSA BÖLGE MÜDÜRÜ KAMİL AĞCABAY BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ

banner60
SİVİL SAVUNMA TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI GAZİMAĞUSA BÖLGE MÜDÜRÜ KAMİL AĞCABAY BAŞKAN İSMAİL ARTER’İ ZİYARET ETTİ
banner61
banner62
banner63

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazimağusa Bölge Müdürü Kamil Ağcabay Gazimağusa Belediyesinde yapılacak yangın eğitimi ve tatbikatı öncesinde Başkan İsmail Arter’i ziyaret etti.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı’nın görev ve sorumlulukları olan bir teşkilat olduğunu, felaket gelmeden önce tatbikat ve eğitimlerin çok önemli olduğunu ifade ederek, Gazimağusa Belediyesi ile Sivil Savunma’nın eğitim çalışması ve tatbikatla ilgili Bölge Müdürü Kamil Ağcabay ile istişare edeceklerini söyledi. Başkan Arter, deprem, yangın, sel gibi felaketlerin ülkenin her an karşılaşabileceği felaketler olduğunu, Türkiye ve çevremize baktığımızda bu gibi felaketlere uzak olmadığımızın görüldüğünü belirterek, tedbirli olmamız gerektiğini kaydetti.

Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Gazimağusa Bölge Müdürü Kamil Ağcabay ise, Sivil Savunma olarak her yıl düzenli olarak yaptıkları daire müessese eğitimi kapsamında yerinde eğitim ve uygulamalı tatbikat planlıklarını, bugünkü toplantıda afet ve acil durumlarla ilgili personelin nasıl davranacağı konusunda bilgilendirme yapacaklarını, ardından ise tatbikat yapılacağının bilgisini verdi.

banner65
banner117
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER