Facebook Twitter Youtube İnstagram Whatsapp

banner228

banner232

banner320

banner301

banner302

banner325

banner61

“TRANSFER İSTASYONU VE GELİŞTİRİLMİŞ ATIK YÖNETİMİ PROJESİ” ÇERÇEVESİNDE FARKINDALIK ARTIRMA AMACIYLA DÜZENLENEN YARIŞMA SONUÇLANDI

banner65

Girne Belediyesi tarafından yürütülen, Avrupa Birliği Toplum Kalkınması IV. Hibe Programı kapsamında finanse edilen “Transfer İstasyonu ve Geliştirilmiş Atık Yönetimi Projesi” çerçevesinde farkındalık artırma amacıyla düzenlenen Girne Bölgesi İlkokullar Arası Resim Yarışması sonuçlandı.

banner215
Kıbrıs 21.11.2022, 18:52
“TRANSFER İSTASYONU VE GELİŞTİRİLMİŞ ATIK YÖNETİMİ PROJESİ” ÇERÇEVESİNDE FARKINDALIK ARTIRMA AMACIYLA DÜZENLENEN YARIŞMA SONUÇLANDI
banner216
banner4

Girne Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, 16 Kasım tarihinde son başvuruların yapıldığı yarışmaya; 23 Nisan İlkokulu, Şht. Hasan Cafer İlkokulu, Karaoğlanoğlu İlkokulu, Doğa International Koleji, Dr. Suat Günsel Koleji, Girne Amerikan Koleji, English School of Kyrenia okullarından katılım oldu.

 “Atık Azaltma, Yeniden Kullanım ve Geri Dönüşüm Prensipleri” teması (her iki kategori için) aynı olarak belirlenen yarışma kategorileri (Kategori 1: İlkokul 1. 2. ve 3. Sınıflar, Kategori 2: İlkokul 4. ve 5. Sınıflar) olarak belirlenmişti.

Yarışma Jürisinde; Şenol Özdevrim (Ressam - Öğretim Üyesi), Özlem Ekinci (Ressam - Öğretim Üyesi), Kemal Behcet Caymaz (Ressam-Öğretmen-Yazar) görev üstlenirken, yarışmaya 7 bölge ilkokulunda eğitim gören öğrenciler 1. kategoride 122, 2. kategoride ise 97 olmak üzere toplamda 219 öğrenci ve eseri katıldı.

Geçtiğimiz gün Girne Belediyesi yeni hizmet binası komisyon odasında gerçekleştirilen jüri değerlendirme toplantısı sonrasında belirlenen öğrenciler yarışmada derece ve ödül aldı.

Kategori 1 İlkokul 1.2.3. Sınıflar:  

Yarışma Birincisi: Yağmur Aydın -  Doğa International Koleji /2 A     (Bisiklet ödülü)

Yarışma İkincisi: Damelya  Syzdykova -  Doğa  International Koleji / 3 D    (Kol Saati ödülü)

Yarışma Üçüncüsü: Ayla Fadıl - Doğa International Koleji / 2 A 500 TL’lik (Kırtasiye Çeki ödülü)

Girne Belediyesi Başkanlık Özel Ödülü: Karen Yaman Dr. Suat Günsel İlkokulu 2/D Resim – Sanat Malzemesi ödülü

Kategori 2 İlkokul 4. ve 5. Sınıflar:

Yarışma Birincisi: Milana Salieva - English School Of Kyrenia / 4 P (Bisiklet Ödülü)

Yarışma İkincisi: Sümeyye Can - 23 Nisan İlkokulu / 4 Beyaz  (Kol Saati Ödülü)

Yarışma Üçüncüsü: Saadia Ahmet - Şht Hasan Cafer  İlkokulu 5/ C (500 TL’lik Kırtasiye Çeki)

Girne Belediyesi Başkanlık Özel Ödülü: Sergei Lukianov English School Of Kyrenia Resim-Sanat Malzemesi ödülü.

Yarışma değerlendirme sonuçlarına göre 45 çocuğun eseri de sergilenmeye değer bulundu.

Yarışmada resimleriyle sergileme alan öğrenciler şöyle:

Güneş Tez,  Melisa Akın, Destan Korkmaz, Nisa Bük, Aylin Zerman, Aysel Kumbaracı, Deniz Oruç, Peri Ekingen, Zeynep Ünal, Alvina Sakarya, Emine Gül, Mira Parmaksız,Milan Esenboğa, Mehmet Şevki Karapaşa,  Masal  Bürge,  Karen Yaman , Evren Aydın, Aren   Tatlıcıoğlu, Ada Lina Özgür, Ancelina  Nikita, Arya Yanaray,  Bade Yurtman , Esma Nur, Ada Mehmet, Dilan Seyhan, İbrahim Ahmed, Hasan Ellidört, Ela Kaplan , Melek Nisa Öz, İkra Akşahin , Elvan Gül, Elay Üçkum ,Kaya Berk, Timur Kuveki, Melek Naz, Kamila Sulpieva, Ayıza Masood, Vera Yaşansal, Maria Lysykh, Duru Ilıcan, Danylo Vorobiov, Almedina Nugieva, Sergei Lukianov, Mira Töre ve Sofya Altıntaş.

banner60
Yorumlar (0)
banner303
banner191
Günün Anketi Tümü
Lefke Belediyesi Başkan oylaması
Lefke Belediyesi Başkan oylaması
banner194
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Mağusa Türk Gücü 10 28
2. Yenicami AK 10 21
3. Mesarya SK 10 21
4. Cihangir GSK 10 21
5. Miracle Değirmenlik SK 10 20
6. Yonpaş Dumlupınar TSK 10 18
7. Doğan Türk Birliği 10 17
8. Lefke TSK 10 16
9. Küçük Kaymaklı TSK 10 11
10. Göçmenköy İYSK 10 9
11. Merit Alsancak Yeşilova SK 10 9
12. China Bazaar Gençlik Gücü TSK 10 8
13. Çetinkaya TSK 10 8
14. Türk Ocağı Limasol 10 6
15. Gönyeli SK 10 6
16. Hamitköy ŞHSK 10 5
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
banner196
banner197
banner199