banner4

TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLAYACAK

ARUCAD’ın yaptığı başvuruyu inceleyen YÖK Başkanlığı,

banner60
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN ÖĞRENCİ KABULÜNE BAŞLAYACAK
banner61
banner62
banner63

ARUCAD’ın yaptığı başvuruyu inceleyen YÖK Başkanlığı, Üniversitenin akademik programlarına onay verdi. Söz konusu kararla, ARUCAD’ın ilgili programları 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alarak, Türkiye Cumhuriyeti’nden öğrenci kabulüne başlayacak.

Geçtiğimiz Mayıs ayında vakıflaşma sürecini tamamlayarak Üniversitenin Arkın Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı’na (AREKAV) devredildiğini duyuran ARUCAD Mütevelli Heyeti Başkanı ve AREKAV VYK Başkanı Dr. Sinan Arkın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2018-2019 Akademik Yılında eğitim hayatına başlayan ARUCAD, Kuzey Kıbrıs’ın ve bölgenin sanat, tasarım ve iletişim alanlarını aynı çatı altında toplayan, tek konu odaklı üniversitesidir. Son teknoloji ile donatılan atölye, stüdyo ve laboratuarları ile çağdaş eğitim olanaklarına sahip olan ARUCAD, önümüzdeki dönemde Adaya ve Bölgeye kültür yatırımları yapmaya devam edecektir. Bölgede lider bir eğitim kurumu olma vizyonuyla eğitime başlayan ARUCAD, YÖK onayı ile birlikte geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir” ifadelerini kullandı. 

Sanat, tasarım ve iletişim odaklı eğitim veren Üniversite’nin Plastik Sanatlar, Fotoğraf, Seramik, Film Tasarımı ve Yönetimi, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Görsel İletişim ve Tasarım, Medya ve İletişimBölümleri2020 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alacak.

2020-2021 AKADEMİK YILI İÇİN BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Bu yıl pandemi nedeniyle, Üniversiteye kayıt yaptıracak KKTC vatandaşı ve/veya lise öğrenimini kesintisiz 4 yıl boyunca KKTC’de tamamlayan TC Uyruklu öğrencilere sınavsız %75 burs garantisi sunan ARUCAD’da, adaylar mülakatlara katılarak burslarını %100’e kadar yükseltebiliyor. Geniş burs imkânları sunan Üniversitenin tüm bölümlerine başvurular devam ediyor.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER