banner4

UYUŞTURUCU MADDE TASARRUF SUÇLULARININ TUTUKLULUĞU 2 GÜN DAHA UZATILDI

2 Ekim 2019 tarihinde alınan bir bilgi ışığında

banner60
UYUŞTURUCU MADDE TASARRUF SUÇLULARININ TUTUKLULUĞU 2 GÜN DAHA UZATILDI
banner61
banner62
banner63
2 Ekim 2019 tarihinde alınan bir bilgi ışığında, tasarrufunda 1 gram ağırlığında uyuşturucu madde olduğuna inanılan madde bulunduran Gazimağusa sakini T.Ç narkotik polisinin yapmış olduğu operasyon sonucu tutuklanmıştı.

Zanlı T.Ç aynı gün tutulmakta olduğu Gazimağusa polis müdürlüğünün tuvalet penceresinden kaçmak suretiyle firar etmiş ve ayni akşam yeğeninin evinde uyuşturucu ihtiva eden sigara içmekte olduğu esnada tespit ederek yeniden tutuklanmıştı. T.Ç nin üzerinde yapılan aramada ise gazete kâğıdına sarılı 1 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunarak emare olarak alınmıştı.
Sürdürülen tahkikatta, zanlının bahse konu uyuşturucu maddeyi 100 TL karşılığında H.G'den aldığını belirtmesi üzerine H.G de polis tarafından tutuklanmıştı. Zanlı H.G den yapılan soruşturmada T.Ç ye satmış olduğu uyuşturucu maddeyi İ.T'dan aldığını itiraf etmesi üzerine İ.T de bir bet ofisine girmekte olduğu esnada polis tarafından tespit edildi. Polislerin geldiğini gören İ.T cebinde muhafaza ettiği yaklaşık 1 gr ağırlığındaki uyuşturucu maddeyi ağzına atmak istemesi üzerine polis tarafından tutuklanmış ve uyuşturucu madde ile cebinde muhafaza ettiği 70 TL para emare olarak alınmıştı.

Bugüne değin tutuklu bulunan zanlılar bugün 9.10.19 tarihinde yeniden Gazimağusa kaza mahkemesinde yargıç huzuruna çıkarıldılar. Meselenin tahkikatını yürüten tahkikat memuru verdiği şahadetinde incelenen kamera kayıtlarında zanlı 2 H.G in zanlı 1 T.Ç ne satmış olduğu emare uyuşturucu maddeyi zanlı 3 İ.T tan değil de başka bir şahıstan aldığının tespit edilmesi üzerine tahkikatın seyrinde değişiklik olduğunu aktardı.
Kamera görüntüsünde tespit edilen bu şahsın bulunabilmesi için soruşturmanın sürdüğüne değinen tahkikat memuru zanlılar aleyhine 2 gün ek tutukluluk verilmesini talep etti.

Kıdemli yargıç Çiğdem Güzeler, ortaya çıkan bu durum nedeniyle polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi maksadıyla zanlıların 2 daha poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi. (MHA)
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 20:05
banner65
YORUM EKLE
banner67
SIRADAKİ HABER