banner4

YA HÜKÜMET KURULACAK YADA GÖREVİ İADE EDECEK

banner60
YA HÜKÜMET KURULACAK YADA GÖREVİ İADE EDECEK
banner61
banner62
banner63

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan hükümet kurma görevini teslim alan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner, hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde Cumhuriyet Meclisinde temsil edilen bütün partilerle görüşmeler gerçekleştirdi.

Görüşmeler çerçevesinde Halkın Partisi (HP) ile birden fazla görüşme gerçekleştiren UBP heyetin bu  görüşmelerden de sonuçsuz ayrıldı.

Azınlık hükümeti konusunun da Demokrat Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) heyetleriyle görüşme gerçekleştiren Ersan Saner ve beraberindeki heyet, bu görüşmelerin de olumsuz sonuçlandığını, anlaşmaya varılmadığını duyurmuştu.

Son olarak dün akşam toplanan UBP Parti Meclisi sonra açıklamalarda bulunan UBP Genel Başkan Vekili Saner, “son ana kadar kabineyi sunabiliriz, görevi de devrebiliriz” ifadeleri kullanarak hükümet kurma çalışmaları çerçevesinde verilen görevin son günü olan bugün için “son ana kadar çalışmaları sürdüreceklerinin” mesajını verdi.

Gün içerisinde yaşanacak gelişmeler hükümetin kaderini belirleyecek...

Teamül gereği UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner görevi Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a iade ederse, Mecliste en fazla temsilcisi olan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman’a görevin verilmesi bekleniyor...

K:Kp

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER