banner4

ÇÖP CANAVARI'NDAN 'DENİZLERİ KİRLETMEYELİM' MESAJI

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen

banner60
ÇÖP CANAVARI'NDAN 'DENİZLERİ KİRLETMEYELİM' MESAJI
banner61
banner62
banner63

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen “17. Kıbrıs Tiyatro Festivali” bu yıl 4 farklı çocuk oyunu ile aileleri ve çocuklar ile buluşmaya başladı.

Festival çocuk oyunlarının birincisi olan “Çöp Canavarı” adlı gölge tiyatrosu Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda çocuklara sahnelendi.LTB’den yapılan açıklamaya göre, Cengiz Özek tarafından yazılan, yönetilen ve yine kendisinin oynadığı “Çöp Canavarı” adlı gölge tiyatrosunda çocuklar çöp canavarı ile Karagöz arasında geçen diyalogları merak ve heyecanla takip etti.

Küçük tiyatroseverler Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nu doldururken zaman zaman çöp canavarı ve Karagöz’ün sohbetlerine de katıldı.

Genelde çevre kirliliği, özel olarak deniz kirliliğine odaklanan gölge oyunu insanların kirleterek hem deniz canlıları için giderek daha da yaşanmaz hale gelen hem de gittikçe kirlenen denizlerle ilgili seyirciye çevreci mesajlar veriyor.

LBT adına ülkemizin genç Karagöz sanatçısı İzel Seylani oyunlar sonrasında oyun yazarı, yönetmeni ve oyuncusu Cengiz Özek’i festivalde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek festival plaketi takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 18:36
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER