banner4

'KIBRIS'IN DOKUSU' SERGİSİ ADA KENT ÜNİVERSİTESİ'NDE AÇILDI

Sanatçı Emine Sorun’un “Kıbrıs’ın Dokusu” heykel sergisi dün Ada Kent Üniversitesi’nde (AKÜN) açıldı.

banner60
'KIBRIS'IN DOKUSU' SERGİSİ ADA KENT ÜNİVERSİTESİ'NDE AÇILDI
banner61
banner62
banner63


Sanatçı Emine Sorun’un “Kıbrıs’ın Dokusu” heykel sergisi dün Ada Kent Üniversitesi’nde (AKÜN) açıldı.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Sanatçı Emine Sorun tarafından hazırlanan “Kıbrıs’ın Dokusu” isimli serginin açılışını gerçekleştirdi.Gazimağusa’da bulunan Ada Kent Üniversitesi içerisinde açılan sergi öncesi konuşmalar yapıldı ve halk oyunları gösterisi düzenlendi. Başkan Uluçay, yaptığı konuşmada ülkenin kültürel mirasına katkı koyma adına yapılan bu tür organizasyonları çok anlamlı bulduklarını ifade etti.Ülkenin gelişmesinde üniversitelerin yaptığı katkıya değinerek bu bağlamda Ada Kent Üniversitesi’nin özelde Gazimağusa genelde ise ülkenin büyümesinde verdikleri çabanın yadsınımaz bir gerçek olduğunu ifade eden Uluçay, Bir Mağusalı olarak da Üniversitelerin şehre yaptığı katkılardan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Gazimağusa’nın eskiden beri yer alan kültürel zenginliğinin üniversitelerin de yapacakları katkılarla daha da ileriye taşınıp tanıtılacağına olan inancını dile getiren Uluçay, Üniversitelerin sadece sayısal ve ekonomik değer olarak değil aynı zamanda nitelik olarak olarak da büyümesinin önemli olduğuna işaret etti.Ülkenin geleceğe dönük adımlarını daha iyi bir şekilde atabilmesi için ülkeye bu anlayışla gelen hem yatırımlara hem de nitelik açısından gelişim sağlayan Üniversitelere ihtiyaç olduğunu vurgulayan Uluçay, bu bağlamda Üniversite yetkililerine teşekkür etti. Uluçay, sanatçı Emine Sorun’u da kutlayarak serginin kültürel miras alanında yapılacak çalışmalara ışık tutacağına inanç belirtti.Ada Kent Üniversitesi Rektörü Fuat Bayram “ Bulunduğunuz ülkenin, tarihine sanatına kayıtsız kalamazsınız. Kültürüne, tarihine ev sahipliği yapmalısınız Ada Kent Üniversitesi olarakta Gazimağusa’nın tarihine oldukça önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.Mütevelli Heyet Başkanı Talip Emiroğlu “kültürel faaliyetlere üniversitemiz olarak yer vermekteyiz, üniversitemiz böyle kültürel, sanatsal etkinlikleri yapmaya devam edecek” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından sergi açılışı gerçekleştirildi. Ada Kent Üniversitesinde yer alan sergi 17 Mayıs’a kadar açık olacak. (MHA)

[gallery size="publisher-lg" bgs_gallery_type="slider" bgs_gallery_image_size="full" ids="55671,55672,55673,55674"]
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 14:03
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER