Demirhan’da faaliyet gösteren bir marketten hırsızlık yapan 21 Nijeryalı yaşındaki Jeremiah Edobor bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.  Polis memuru Aysın Erdemirci mahkemede olguları aktardı. 

Polis,  29 Haziran 2024 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Demirhan’da faaliyet gösteren bir markete alışveriş için giden zanlının market içerisinde satışa sunulan toplam değeri 588,60 TL olan parfüm, çeşitli çikolata, dondurma ve    baharatı alıp ceplerine koyduktan sonra ödeme yapmadan market dışarısına çıkararak sirkat ettiğini anlattı. Polis, zanlının suçüstü tutuklandığını ve konu eşyaların emare olarak alındığını söyledi. Polis memuru, zanlının mahkemeye çıkarılarak, 3 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde gerekli soruşturmanın yapıldığını belirtti. Polis, zanlının ülkede öğrenci statüsüyle bulunduğunu belirterek, teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakit teminat yatırması ve haftada 4 gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Editör: Aynur DIRAĞAN