(02-01-2023...MHA)
   Gazimağusa’da NKÖM ekipleri uyuşturucu suçundan 2 kişiyi tutukladı ve toplam 140 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet hassas terazi ile 2 adet öğütücü ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 6000 TL nakit paraya el koydu. 
   Uyuşturucu alma ve tasarruftan  T.M.(E-23) ve uyuşturucu verme ve tasarruftan tutuklanan Z.B.(E-23), bugün, Yargıç Nuray Nejdet huzuruna çıkartılarak aleyhlerine 7’şer gün tutukluluk emri aldı.
   Bugünkü duruşmada, mahkemeye meseleyle ilgili olguları NKÖM görevli Erkan Çelik aktardı. 
   Yemin tahtında  şahadet veren Erkan Çelik, 30 Aralık 2022’de aldığı bilgi doğrultusunda her iki zanlıyı tutukladığını ve zanlılara ait evlerde mahkeme emri gereği arama yaptığını anlattı.
   Erkan Çelik, her iki evde nir kısmı satışa hazır olan toplam 140 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerlerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet hassas terazi ile 2 adet öğütücüyü bulup emare zapt ettiğini kaydetti.
   Çelik ayrıca Z.B.’nin tasarrufunda ise uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 6000 TL nakit paraya el koyduğunu ifade etti ve mahkemeden gerekli araştırmayı yapabilmek için süre istedi. 
   Mahkeme, huzurundaki talebi değerlendirdi ve zanlıların 7’şer gün  tutuklu kalmasına emir verdi. (MHA)