Hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde bulunan Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin (KSTU) küçük ortağı ve Genel Sekreteri Serdal Gündüz’ün birçok itiraflarda bulunduğu öğrenildi.

 Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’nin (KSTU) küçük ortağı ve Genel Sekreteri olan ve hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilen Serdal Gündüz’ün, sahte not girişleri yapılarak 649 kişiye sahte diploma verdiğini itiraf ettiği öğrenildi.

Gündüz, usulsüzce verilen 649 diploma olduğunu polis ve askeri personel haricinde birçok devlet memuru hatta gazetecilerin ve de çeşitli meslek gruplarından olan kişilere de verildiğini itiraf ettiğini öğrenildi.

Soruşturmayı derinleştiren Polis Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekibi, söz konusu üniversitenin geçtiğimiz Temmuz ayında silinen öğrenci kayıtlarının geri döndürüldüğünü mahkemeye aktarsa da savunma kanadı ısrarla kayıtların kurtarılamadığını iddia ediyor.

Mali Şube’nin ulaştığı ve sahte diploma aldığı ileri sürülen rütbeli bazı polislerin yanı sıra, askeri personel, devlet memurları da olmak üzere birçok farklı meslekten kişinin soruşturma kapsamında tutuklanması bekleniyor.

Editör: Aynur DIRAĞAN