banner4

YILDIRIM'DAN YARGITAY KARARI SONRASI İLK AÇIKLAMA

banner60
YILDIRIM'DAN YARGITAY KARARI SONRASI İLK AÇIKLAMA
banner61
banner62
banner63

Aralarında Fenerbahçe eski başkanı Aziz Yıldırım’ın yer aldığı 36 kişi için verilen beraat kararı Yargıtay 5. dairesince usul eksikliği nedeniyle bozuldu... Aziz Yıldırım, “Esas değil, usul açısından bozuldu. Bu durumda süreç uzar” dedi.

Futbolda şike davasında, İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nin yeniden yargılama sonucu, Fenerbahçe eski Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanık hakkında verdiği beraat kararının temyiz incelemesi Yargıtay 5. Ceza Dairesi'nce tamamlandı. Daire, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi kararını usul eksikliği (Şekli bir hata... Dosyada gereken bazı noktaların olmaması) nedeniyle bozdu. Dosya yeniden 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gidecek ve eksiklikler tamamlandıktan sonra yeniden Yargıtay önüne gidecek.

YILDIRIM KONUŞTU

Yeni sürecin de en az 1.5-2 yıl devam edeceği öğrenildi. Konuyla ilgili konuşan Aziz Yıldırım, "Yargıtay usulden bozmuş. Burada dikkat çeken kısım esas değil usul. Usulde 2 hata bulmuşlar. Biri Ahmet Çelebi hakkında bir eksiklik olması. Bir diğeri de yeniden yargılama ile ilgili bir usul eksikliği. Esasta bir sorun yok ama süreç bu şekilde biraz daha uzar" dedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 36 sanığın 'Futbolda Şike' davasında beraatine karar vermişti. Dosya uzun zamandır Yargıtay'daydı.

FETÖ DAVALARINA DEVAM EDİLİYOR

Beraat eden Yıldırım'ın şikayetiyle FETÖ adına hareket ettikleri ve yargılanan kişilere kumpas kurdukları iddiasıyla dönemin sorumluluları hakkında yeni bir soruşturma başlatılmıştı. Nisan 2016'da 12 kişi tutuklandı. FETÖ'nün futbolda şike soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasıyla 15'i tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam ediliyor

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2020, 08:54
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER