Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kararı dün imzaladı.

İçişleri Bakanlığı'ndan 14 Mayıs seçimleri için depremzedelere adres beyanı uyarısı geldi. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Depremzedeler adres beyanlarını 17 Mart saat 23.59'a kadar Nüfüs Müdürlükleri, Nüfusamtikler ve e-devlet üzerinde yapabilecek. 18 Mart'tan itibaren ise adres beyanına dair işlemler ilçe seçim kurullarının kararıyla yapılacak.'' denildi.

DEPREMZEDE VATANDAŞLAR BUNLARI MUTLAKA YAPMALI

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi;

"14 Mayıs seçimlerinde seçme ve seçilme hakkının kullanabilmesi adına afetzede vatandaşlarımız; diğer il veya ilçelerden birine taşınmış ise taşındığı yerdeki adrese, aynı il ya da ilçe içerisinde ikamet adresi dışında başka bir konut, prefabrik ev, yurt, konteyner, çadır kent, huzurevi ve benzeri gibi yerde barınıyor ise bu tür geçici yerlere yönelik yapacakları yeni adres beyanını; 17 Mart 2023 saat 23.59'a kadar nüfus müdürlüklerimizin yanı sıra e-Devlet ve nüfusmatiklerimiz üzerinden yapabilecektir. 18 Mart 2023 tarihinden itibaren ise adres beyanına dair işlemler ilçe seçim kurullarının kararı ile yapılacaktır"