(16.05.2023…..MHA…..) Gazimağusa’da 9 Mayıs’ta ikamet ettiği evde, polisleri görmesi üzerine kanunsuz olarak tasarruf ettiği uyuşturucu maddeyi pencere camdan atan Ö.H., aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Ö.H., bu sabah teminat talebiyle Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartıldı ve ileride yargılanmak üzere 20 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Mahkemede meseleyle ilgili talebi, NKÖM görev yapan polis memuru Nurettin Enginer, aktardı.

Nurettin Enginer, zanlının, 9 Mayıs’ta 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü(kubar esrar) uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi pencere camından attığı sırada suçüstü tutuklandığını anlattı.

Enginer, zanlıya ait NH 222 plakalı araç içerisinde, içerisinde ve üzerinde uyuşturucu kalıntısı olan 2 adet ucu yanık sarma sigara ile hassas teraziyi bulup emare zapt ettiğini hatırlattı.

Tanık polis, zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığını anlattı ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, KKTC’den çıkışının men edilmesine, zanlının mahkemeye 20 bin TL nakdi teminat yatırmasına ve KKTC vatandaşı 1 kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.(MHA)