Ramazan Bayramı kutlamaları için Belucistan'daki türbeye giden 17 Pakistanlı hacı, otobüs kazasında hayatını kaybetti.

Yetkililer, kazanın Çarşamba günü geç saatlerde aracın bir vadiye düşmeden önce kontrolünü kaybetmesi sonucu meydana geldiğini söyledi.

Yaralılardan dolayı Karaçi'de 40'tan fazla kişi tedavi altına alınırken, polis ölü sayısının artabileceği konusunda uyardı. Pakistan'da genellikle sürücü hatası ve bakımsız yollardan kaynaklanan yüksek ölümlü kazalar yaygın olarak görülüyor.

Belucistan Başbakanı Sindh Murad Ali Shah, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralılar arasında iki çocuğun da bulunduğunu ve 5 kişinin ciddi kafa travması geçirdiğini söyledi.

Ali Shah, kazazedeler hakkında "Hepsi çok fakir insanlardı. Ülkenin güneyindeki Thatta bölgesinden yaklaşık 500 kilometre uzaklıktaki bir Sufi Müslüman tapınağını ziyaret etmek için kamyonla seyahat eden işçilerdi" diye konuştu. Kazanın ayrıntılarının halen araştırıldığını da sözlerine ekledi.

Belucistan'ın komiser yardımcısı Münir Ahmad Kakar, BBC'ye, kaza meydana geldiğinde kamyonda erkekler, kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere yaklaşık 60 kişinin bulunduğunu söyledi.