Meclis Başkanı Töre, dünya üzerinde yaşanan bir çok soruna bakıldığında, Kıbrıs Türklerinin Anavatan Türkiye ile el ele gönül gönüle geleceğe doğru yürümesinden başka bir seçeneği olmadığını kaydetti.

2023 yılı her ne kadar birçok acıyı barındırsa da, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. Kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle kendileri için ayrı bir değerde olacağına dikkat çeken Meclis Başkanı Töre, “Türkiye Cumhuriyeti yeni bir yüz yıla adım atarken, bizler de Türkiye yüzyılını yaşamak ve yaşatmak için büyük Türk Milletinin bir parçası olan Kıbrıs Türkleri olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Meclis Başkanı Zorlu Töre, yayımladığı yeni yıl mesajında, tüm vatandaşların, Anavatan Türkiye’deki kardeşlerimizin, yüce Türk Milletinin ve bütün insanlığın yeni yılını kutlayarak, sağlık, mutluluk ve esenlikler diledi.

Meclis başkanı Töre yeni yıl mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Yaşantımızda unutulmayacak izler bırakacak olan bir yılı daha geride bıraktık. 

Bu yıl yaşadığımız en acı olaylardan biri hiç kuşkusuz ki, Anavatanımızda meydana gelen ve hepimizi derinden yaralayan 6 Şubat depremi olmuştur. Yitirdiğimiz canlarımızın acısını hala yüreğimizde taşıyoruz. 

Deprem, bizlere sağlam ve güvenli yapılaşma ile ilgili ağır bir ders verirken, yaşanan o zor süreçte halkımızın dayanışmasının ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gördük. 

Gerek Anavatanımız Türkiye’de gerek ise ülkemizde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimizi ve şampiyon meleklerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. 

Ülkemizin en büyük sorunlarından olan üzücü trafik kazası haberleri ile bu yıl da sarsılmaya ne yazık ki devam ettik.  

Dileğim bir an önce gerekli önlemlerin alınması, trafik ve yol güvenliği ile ilgili her kesimin üzerine düşen görevi yerine getirerek duyarlılığın artmasıdır. 

Sürekli değişen kabineler ve hükümet süresi tamamlanmadan gidilen erken seçimler ile yaşanan siyasi istikrarsızlığın son dönemlerde yerini siyasi istikrara bırakmasının memnuniyeti içerisindeyiz.