Gazimağusa polisi, Karakol Mahallesi’nde bir araç içerisinden, içerisinde 700 Dolar, 1300 Euro, 14000 TL nakit para ile iki adet kimlik kartı, sürüş ehliyeti ve kredi kartı bulunan çantayı çalan  H.A.’yı bu sabah yeniden mahkemeye çıkarttı.

Polis,  H.A. aleyhine mahkemeden 4 gün tutukluluk emri temin etti. Mahkemede meseleyle ilgili Gazimağusa polisi Mustafa Yıldız bilgi verdi.

Mustafa Yıldız, zanlının, 6 Ocak’ta, 08.30-09.25 saatleri arasında, Karakol Mahallesi’nde Remzi Göğüs Sokak  üzerinde park halinde bulunan kilitsiz aracı içerisinden, çanta içerisinde muhafaza edilen; 700 Dolar, 1300 Euro, 14000 TL nakit para ile iki adet kimlik kartı, sürüş ehliyeti ve kredi kartını sirkat ettiğini anlattı.

Yıldız, H.A.’yı kalmakta olduğu otel odasında  tespit ettiğini ve konu odada  yaptığı aramada, toplam 17,700 TL, 27 Dolar ve 5 Stg nakit para, sentetik canabinoid türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan ve miktarı henüz tespit edilemeyen kağıt parçaları ile çalmış olduğu paralarla bir mağazadan satın almış olduğu 16,350.50 TL değerinde (550 Euro karşılığı) muhtelif ayakkabı ve kıyafetleri tasarrufunda bularak emare zapt ettiğini kaydetti.

Polis,  ayrıca olay yeri civarında yapılan aramada çalınan paraların muhafaza edildiği çanta ile kimlik ve kredi kartları ve sürüş ehliyeti bulunarak emare aldığını belirtti.

 Polis, tahkikatın yeni olduğunu belirterek mahkemeden zanlı aleyhine 4 gün ek tutukluluk emri istedi.

 Mahkeme zanlının 4 gün daha , poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (MHA)