(18.05.2023…MHA...) Gazimağusa’da doktor Sadrettin Tuğcu’yu bıçakla ağır yaralayan Ç.E., ek tutukluluk talebiyle bu sabah yeniden mahkemeye çıkartıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılan E.Ç., aleyhine tahkikat maksatlı 8 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

Bugünkü duruşmada, meseleyle ilgili talebi, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Mehmet Uyguner, aktardı.

Mehmet Uyguner, zanlının, 6.05.2023 tarihinde, saat 15.25’te, Gazimağusa’da Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde New Life Apartman’ındaki kat 1 adresinde faaliyet gösteren Op.Dr. Sadrettin Tuğcu’ya ait klinikte, kendisine yanlış tedavi uyguladığı ve alay ettiği gerekçesiyle, Sadrettin Tuğcu’yu öldürme kastıyla, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 20 santim uzunluğundaki katlanabilir bıçakla, karın ve göğüs arasına 1 kez, sağ koltuk altına 1 kez, sol koltuk altına 1 kez ve sol omuzunda 1 kez olmak sokmak suretiyle ağır yaraladığını hatırlattı .

Mehmet Uyguner, zanlıyı derdest emri gereği tutukladığını anımsattı ve zanlının tutuklu bulunduğu tarihten bu yana Lefkoşa BARIŞ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yatılı tedavide bulunduğunu kaydetti.

Tanık polis, zanlının verdiği ifadenin henüz teyit ve tekzibini yapamadığını ifade ederek, mahkemeden ek süre talep etti.

Polis ayrıca, zanlının cezai ehliyetinin var olup olmadığıyla ilgili beklenen raporun henüz hazırlanmadığını, raporun tahkikatına yön vereceğini kaydetti ve mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, ciddi suçla ilgili tahkikatın selameti için zanlının tutukluluk süresini 8 gün daha uzattı. (MHA)