(6.05.2024…MHA) KÖM ve CÖŞ ekibinin Gazimağusa’da uyuşturucu suçundan tutukladığı M.U.(E-30) ve F.Ü.(E-23) aleyhindeki soruşturma tamamlandı.Polis, her iki zanlıyı, bu sabah mahkemeye çıkartı ve ileride yargılanmalarını sağlamak amacıyla 2 ay  cezaevine gönderdi.

Bugünkü duruşmada, mahkemeye  meseleyle ilgili olguları narkotik polisi  İbrahim Gökova  anlattı. İbrahim Gökova, zanlıları aldıkları ihbar üzerine 25 Nisan’da Gazimağusa’da kalmakta oldukları evde tespit ettiğini söyledi.

 Gökova,  konu evde yaptığı aramada zanlıların tasarruflarında yaklaşık bir gram ağırlığına methamphetamine türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde methamphetamine türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet cam pipo, MDMA türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan toplam 40 adet hap ve yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulunarak emare zapt ettiğini belirtti. Polis zanlılar hakkındaki soruşturmayı tamamladığını ifade etti ve mahkemeden zanlıları cezaevine göndermesini istedi.

Mahkeme ülkede yasal bağı bulunmayan zanlıları 2 ay cezaevine gönderdi.(MHA)