banner4

KULÜP SAHİPLERİ "AÇIYORUZ" DEDİ

“Yarın kulüpler açılıyor”

banner60
KULÜP SAHİPLERİ "AÇIYORUZ" DEDİ
banner61
banner62
banner63

Kıbrıs Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nin sosyal medya hesabından “Yarın kulüpler açılıyor” başlıklı paylaşımda bulunuldu.

Kıbrıs Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nin paylaşımı şu şekilde:

“Yarın kulüpler açılıyor!

Res-Bir Başkanı Salih Kayım, Eğlence Sektörü İnisiyatifi’nden Çağın Keskin, Gürcan Mamali ve Hüsamettin Genc, hafta içinde Sağlık Bakanlı Dr. Ali Pilli ve müsteşarı Ali Çaygür ile bir araya gelerek süreçle ilgili görüş alışverişinde bulundular.

Yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Sağlık Bakanı Sn. Ali Pilli, restoran, bar ve kulüplere bir haksızlık yapıldığını ve bu süreçte kapalı kaldıkları için zor durumda olduklarını bildiğini söyledi. Pilli, bu sektörden ekmek yiyen binlerce kişinin mağdur durumda olduğunu ve hükümet olarak da şu anda bir yardımda bulunamadıklarını kaydetti.

Bundan dolayı Sn. Ali Pilli, 15 Ocak Cuma günü ya işletme farkı gözetmeksizin tüm ülkenin iki hafta kapalı kalacağını ya da tüm işletmelerin açık olacağını “ya hep ya hiç diyerek” sektör yetkililerine iletti. Sektör yetkilileri de sayın bakanın alacağı her iki karara da saygı duyduklarını belirttiler. Kapanma durumu olmazsa sektör yetkilileri Sn. Ali Pilli’ye tüm kurallara uyulacağı sözü verdi.

Bugün Başbakan Ersan Saner’in ülkede kapanma olmayacak sözünden sonra tüm kulüpler Sağlık Bakanı Sn. Ali Pilli’nin sözüne güvenerek satın alımlarını yaparak, yarın açılmaya hazırlanıyor.”

banner65
banner167
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner117
banner171
banner173
banner174
banner177
banner67
SIRADAKİ HABER