banner4

YOLLAR TAŞTI! ARAÇLAR MAHSUR KALDI!

Ada’da son 2 gündür etkili olan olumsuz hava koşulları

banner60
YOLLAR TAŞTI! ARAÇLAR MAHSUR KALDI!
banner61
banner62
banner63

Olumsuz hava koşulları Güney Kıbrıs’ta kırdı geçirdi. Barajlar taştı, yollar sular altında kaldı. Bazı yollar çöktü bazı yollarda ise toprak kayması yaşandı. İnsanlar mahsur kaldı

Ada’da son 2 gündür etkili olan olumsuz hava koşulları Rum tarafında birçok hasara neden oldu. Birçok yerde su baskınları yaşandı, yollar kapandı inanlar mahsur kaldı.

 

Baf ve Larnaka alt üst!

Rum haber kaynakları, şiddetli rüzgar ve yağışlar nedeniyle özellikle Baf ve Larnaka başta olmak üzere Güney Kıbrıs genelinde birçok evi ve iş yerini su bastığını, ağaçların söküldüğünü, tabelaların uçtuğunu, yollarda çökmeler ve derin çatlaklar oluştuğunu, dağlık bölgelerdeki yollarda taş ve toprak kaymaları meydana geldiğini, bazı  bölgelerde yolların trafiğe kapatıldığını bildirdi.

Birçok baraj taştı, araçlar sulara gömüldü

Güney Kıbrıs genelindeki barajlardaki doluluk oranı yüzde 94,6’ya ulaştı, birçok barajda taşma meydana geldi. Taşan barajların yakınlarında sulara gömülen bazı araçlar Rum polisi ve itfaiyesi tarafından kurtarıldı.

Ağaçlar söküldü

Ağaçların elektrik iletim hatları üzerine düşmesi nedeniyle Limasol ve Baf’ın bazı bölgelerine elektrik enerjisi verilemiyor.

Hava şartlarının Perşembe gününe kadar devam etmesi beklenirken Rum Meteoroloji dairesi tarafından şiddetli yağış ve rüzgar için verilen sarı alarm durumu devam ediyor.

banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner67
SIRADAKİ HABER