Taçoy'un Basın Ofisi’nden verilen bilgiye göre, Taçoy, Northernland Kıbrıs Kupası Değirmenlik-Çetinkaya maçı öncesi Değirmenlik Sadık Cemil Stadı’nda yaptığı açıklamada, sahanın zemininin futbol oynamaya uygun olmadığını kaydetti.

Değirmenlik Spor Kulübü Başkanı Hakan Törehan ile Asbaşkan Ebru Törehan’dan stadın durumuna ve sürece ilişkin bilgi alan Taçoy, sahanın durumuna ilişkin olarak gördüklerinin ve duyduklarının asla kabul edilemez olduğunu söyledi. Taçoy, “Partizanlığın ve umursuzluğun gençleri tehdit eder noktaya gelmesinin sorumlularından hesap sormalıyız” dedi.

Hasan Taçoy şunları kaydetti:

“Bugün buraya ülkemizi başarılı bir sporcu ve örnek bir Kıbrıs Türk genci olarak temsil ederken hayatını kaybeden Rahmetli Mete Adanır’ı anmak ve oynanacak karşılaşmayı izlemek üzere geldim. Bu ülkede Mete Adanırlar kolay yetişmiyor. Gençlerimizin önünü açmalı ve tesisleşmeye ayrı bir önem vermeliyiz. Ancak ne yazık ki  burada gördüklerim karşısında şok oldum. Ardından duyduklarım ise hayretler ötesinde bir durum.

Bir saha düşünün ki üzerinde futbol oynamak mümkün olmasın. Ancak gençlerimiz çıkıp bu sahada futbol oynamak zorunda kalsın. Öncelikle bu bir utanç tablosudur. Hemen her maç sahanın bu haldeki zemini yüzünden ciddi şekilde sakatlanan sporcu gençlerimiz olduğunu öğrendim. Bunun bile sorumluları harekete geçirmemiş olması, bazı kafaların ne yazık ki kısır siyasi çıkarlar ve partizanlık heveslerine kapılmış olduğu gerçeğini göstermektedir”

Değirmenlik Kulübü Başkanı Hakan Törehan’dan sahanın bu halinden kurtulması için bir karşılık beklemeden bu işe talip olduklarını da öğrendiğini kaydeden Taçoy, “Sahanın bakımının sorumluluğuna verildiği Değirmenlik-Akıncılar Belediyesi nedense işi ağırdan almakta, başarısız ihale süreçleriyle işi oylamaktadır. Bunu da Sayın Törehan’dan öğrendim. Tamamen hayretler içerisindeyim, isyanlardayım” dedi.