Hüseyin Saldam, sahte belge düzenleme sahte belgeyi tedavüle sürme suçlarından göz altına alındı. Dün öğle saatlerinde ifadesine başvurulan Saldam’ın Kıbrıs Sağlık ve toplum bilimleri üniversitesi’ne ait arazinin temizleme işlemi ile ilgili, temizlenecek olan arazinin iş aracının yakıt ikmal ihtiyacı karşılaması adına gerekli işlem yapılması adına, anlaşma neticesinde toplam 85 adet faturanın 207,500 tl değerindeki akaryakıt

Bedelini tahsil etmiş buna ek olarak vermiş olduğu yakıt parasını tahsil ettikten sonra okul tarafından

Öte yandan Hüseyin Saldam Deprem bölgesine yardım ettiğini Serdal Gündüz isteği üzerine yapılan talep sonucunda deprem bölgesine yardım ettiğini belirtti. Ayrıca 19 Mart 2024 tarihinde Hüseyin Saldam aleyhinde şikayetçi olan Kıbrıs Sağlık ve toplum bilimleri üniversitesi, böylesi bir alımın okul tarafından ödendiğini, fakat temizlenecek arazinin ise içerisindeki ağaçların kesimi ile anlaşılmış olan odun karşılığında temizlik bedeli olarak alınacağını mahkemede yeminli şahadet veren mali şubede görevli Yahya Suiçmez olguları mahkemeye aktardı. Mahkemede zanlı avukatı Doğa Zeki savunmasında zanlı olan Hüseyin Saldam’ın böylesi bir şekilde itham edilmesine sebep olan esas nedenin araştılmasını talep etti. Hüseyin Saldam’ın yapılan işlerde ise cebine herhangi bir kuruş paranın girmediğini belirten savunma avukatı Doğa Zeki bu soruşturmanın devamında ise müvekkilimin lehine olacağı nettir.

Güzelyurt kaza mahkemesi yargıcı Gülay Süleymanoğlu Uğur zanlı aleyhinde soruşturma kapsamında 3 gün ek tutukluk kararı vermiştir .

HK: GADARA MEDYA