İngiltere’yi sarsan cinayet acı çığlıklar ile ortaya çıktı. Londra’nın kuzeyinde yer alan Hertfordshire bölgesindeki Bushey kasabasında çığlıkları duyanlar polisi aradı.

Ekipler, geldiklerin ağır yaralı üç kadın buldu. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Kadınların arbalet diğer ismiyle tatar yayıyla saldırıya uğradığı belirlendi

Polis arbaletli saldırganın bulunması için çalışma başlattı. Şüphelinin bir süre İngiliz Ordusu’nda görev yapmış 26 yaşındaki Kyle Clifford olduğu tespit edildi.

Arama çalışmasında Clifford, Enfield’da bir mezarlıkta yakalandı ve polis tarafından “ateş açılmadan” gözaltına alındı.

Clifford’ın saldırıyı neden gerçekleştirdiği bilinmiyor, ancak polis, şüphelinin kurbanları tanıdığını ve hedef alarak saldırdığını düşünüyor.

KATLEDİLEN KADINLAR ÜNLÜ YORUMCUNUN AİLESİ

Katledilen kadınların BBC’nin at yarışları yorumcusu John Hunt’ın 61 yaşındaki eşi Carol Hunt, 25 yaşındaki Louise ve 28 yaşındaki Hannah kızları olduğu belirlendi.

John Hunt’ın çalıştığı İngiliz devlet radyo ve televizyon kanalı BBC, yaşanan trajediden derin üzüntü duyduklarını belirtti ve Hunt’a her türlü desteği vereceklerini açıkladı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre; olay yerine çiçekler bırakıldı ve birçok kişi taziye mesajları paylaştı. İçişleri Bakanı Yvette Cooper, cinayetin şok edici olduğunu ve soruşturmayı yakından takip ettiğini söyledi.

Editör: Aynur DIRAĞAN