52. Geleneksel İskele Festivali, her günü ve gecesi ayrı güzellikte etkinliklerle devam ediyor.

Festival kapsamında bu yıl 27.’si düzenlenen İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali de, konuk ülkeleri, ülkemüzle buluşturmayı sürdürüyor.

Halk Dansları Festivali dün (1 Temmuz) akşam da ülkelerin tanıtım gösterileri ile devam etti. 

İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğunun ev sahipliğinde Türkiye, Rusya, Bolivya, Macaristan, İran ve Uruguay’dan gelen ülke ekiplerinin sunduğu tanıtım gösterileri, büyük bir ilgiyle izlendi.

 

HALK DANSLARI FESTİVALİ BU AKŞAM GALA GECESİ İLE DEVAM EDECEK

5 yıllık aranın ardından bu yıl 52.’si gerçekleşen Geleneksel İskele Festivali, İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun himayelerindeki İskele Belediyesi 27. Uluslararası Halk Dansları Festivali ile devam ediyor. Festivalde dün (1 Temmuz ) akşam, festivale katılan ülkelerin tanıtım gösterileri vardı.

Türkiye, Rusya, Bolivya, Macaristan, İran ve Uruguay halk dansları ekiplerinin tanıtım gösterileri İskele Belediyesi Açık Hava Kültür Merkezi’nde yer aldı. Geceyi İskele Belediyesi Meclis Üyeleri Ahmet Orun, Mürsel Altuntaş ve Seymen Yılmaz’ın yanı sıra Macaristan parlamentosundan Balazs Bona ve eşi, İskele Belediyesi Halk Dansları Yönetmeni, CIOFF KKTC Başkanı Özlem Kadirağa ve büyük bir kalabalık izledi. Gecede İran ve Kazakistan’a ait şarkılar da seslendirildi.

52. İskele Festivali bu akşam (2 Temmuz ) ise İskele Belediyesi 27. Uluslararası Halk Dansları Festivali Gala Gecesi ile devam edecek. İskele Belediyesi Açık Hava Kültür Merkezi’ndeki gece saat 21.00’da başlayacak ve dileyen herkes katılabilecek.

KONUK ÜLKELER BAŞKAN SADIKOĞLU'NU ZİYARET ETTİ

52. Geleneksel İskele Festivali kapsamında bu yıl 27.düzenlenen İskele Belediyesi Uluslararası Halk Dansları Festivali'ne katılan konuk ülkeler; Türkiye, Rusya, Bolivya, Macaristan, İran ve Uruguay halk dansları ekipleri, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu'nu makamında ziyaret ettiler.

Ülkelerine ait hediyelerini Başkan Sadıkoğlu'na taktim eden ülke temsilcileri, İskele Festivali’nin bir parçası olmaktan duydukları mutluluğu ifade ederek, Başkan Sadıkoğlu’na teşekkür ettiler.

Ziyarette; Kuzey Kıbrıs Halk Dansları Federasyonu Başkanı aynı zamanda İskele Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Yönetmeni, CIOFF KKTC Başkanı Özlem Kadirağa da hazır bulundu.

KÜLTÜR EVİ’Nİ DE ZİYARET ETTİLER

Konuk ekipler, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu’nun ardından İskele Belediyesi Kültür Evi’ni de ziyaret ettiler. Kıbrıs Kültürüne ait eserlerin yer aldığı Kültür Evi’ni deneyimleyen ülkeler, ziyareti, Kültür Evi önünde çekilen anı fotoğrafı ile ölümsüzleştirdiler.

Editör: Aynur DIRAĞAN