İzlem Gürçağ Altuğra, siyasete olan güvenin birike birike bu günlere geldiğini, köylerde, kahvelerde saygınlık ve saygının bittiğini söyledi…

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili, esi sağlık bakanlarından İzlem Gürçağ Altuğra “Ben merkezli, bu bendendir, evde yatsın benim için çalışsıın noktasında olamayız. O zaman hem halka hem siyasete zarar veririz” dedi.

Altuğra, "Ülkemiz adeta yabancıların oldu. Toprak satışlarındaki kuralsızlık bizi yabancı yaptı. Türklerden fazla üçüncü uyruk varsa eğer elbette bunu sorgulamamız gerekir. Türk’ten çok yabancı var… KKTC bir avuç topraktır biz bunu cennete çevirebiliriz” dedi.

“YAVAŞ YAVAŞ KAYBEDİLEN BİR SÜREÇ, SİYASETE GÜVENSİZLİK”

Katıldığı TV programında konuşan İzlem Gürçağ Altuğra, “UBP’de 80’li yılların başında ilkokul sıralarındaydık biz ama arşiv bilgilerimiz söylüyor ki o dönemin siyasetini o dönemin asaletini özlüyorum. Saygınlık önemli bir şeydir, önemsiz bir şey değildir. Kahvelere gidildiği zaman köylü saygı duyardı. Bu biat değildi. Halka verilen hizmetin karşılığı vardı; ben bugün bunu göremiyorum. İnsanlar da haklı ayrıca... Liyakatten ve adaletten uzaklaşmamız… Bir iki ay, yıl değil uzun süreçlerde oldu bu… Yavaş yavaş kaybedilen bir süreç, siyasete güvensizlik…” dedi.