Kıbrıs'ın Sesi programının sunucusu Ceren Ercih'in konuğu olan Kamusen Başkanı Metin Atan, ülke gündemini ve gelişmeleri değerlendirdi. Atan, mevcut hükümetin ülkeyi yönetemediğini vurgulayarak, "Bu ülke sahipsiz ve iyi yönetilmiyoruz. Sahte reçete, diploma, insan kaçakçılığını konuşuyoruz. Bu ülke suç işleme merkezi oldu. Bu ülkeye giriş çıkış yapanları denetleyemez olduk. Bu ülkeye giriş yapan 30 bin kayıt dışı var. Bu insanlar nerede?" şeklinde konuştu.

İvedi bir şekilde meclisin olağanüstü toplanıp komite kurması gerektiğini dile getiren Atan, dokunulmazlıkların kaldırılması ve nereden buldum yasasının gündeme getirilmesi gerektiğini belirtti. Ülkede yönetim sisteminin de çöktüğünü kaydeden Atan, "Yaşananlardan sonra bu hükümetin istifa etmesi gerekir" dedi.

Araç alım satım galerilerine de araştırma yapılması gerektiğini kaydeden Atan, "Şu an sterlin 41 TL kim alabiliyor bu araçları? Bu lüks araçlar tırlarla geliyor. Kimsenin aklında soru işareti kalmıyor mu? Bu ülke kolay para kazanmanın, yolsuzluğun, çalanın yanında olan bir ülke oldu" ifadelerini kullandı.

Hayat Pahalılığı uygulamasının asgari ücretliye de yapılması gerektiğini aktaran Atan, "Bu ülkede birileri zengin olurken vatandaş fakirleşiyor" dedi ve şunları ekledi, "Önümüzü göremiyoruz ve bizleri kötü günler bekliyor, bedelini ağır ödeyeceğiz. Bizi yöneten kişilerin bizleri yönetebilme kabiliyeti yok."