Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) enerji tasarrufuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, kira ve eğitim masrafları gibi alanlarda tasarruf yapmanın zor olabileceği; fakat enerji tasarrufu yaparak giderlerin önemli ölçüde azaltılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Amacınız elektrik faturası tutarını azaltmak ise bu noktada, aydınlatmaya ihtiyacınız olmayan alanlarda ampulleri söndürmelisiniz" denildi.

Kıb-Tek tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

399865971_710358847794035_7862017138413654730_n

"Kira, mutfak masrafları, taksitler, giyecek, eğitim, kültür-sanat… Gelirinizin belli bir bölümünü bu tip giderlere ayırıyorsunuz. Fakat karşılaştığınız fiyat artışları, bütçe planlamanızı düşündüğünüz gibi hayata geçirememenize neden olabilir. Peki, çözüm ne? Elbette tasarruf yapmak! Kira, eğitim masrafları gibi alanlarda tasarruf yapmanız zor olabilir, fakat enerji tasarrufu yaparak giderlerinizi önemli ölçüde azaltabilirsiniz.

Bu içeriğimizde son zamanlarda gündemde olan “Elektrik tasarrufu nasıl yapılır?” konusunu ele alacağız. Şimdi, elektrik tasarrufu yapmanın yollarını sıralayalım.

'AMPULLERİ GEREKSİZ YERE AÇIK BIRAKMAYALIM'

Hangi alanda tasarruf etmek isterseniz isteyin, atmanız gereken ilk adım ihtiyacınız olup olmadığını değerlendirmek. Yani eğer amacınız elektrik faturası tutarını azaltmak ise bu noktada, aydınlatmaya ihtiyacınız olmayan alanlarda ampulleri söndürmelisiniz."