banner4

46 YIL SONRA MARAŞ’I AÇAN ANAVATANA MEYDAN OKUYARAK KOALİSYONU DAĞITTINIZ

Gazeteci Alihan Pehlivan bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada bir önceki hükümeti oluşturan 4'lü koalisyon hükümetini eleştirdi ve yeni hükümet konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

banner60
46 YIL SONRA MARAŞ’I AÇAN ANAVATANA MEYDAN OKUYARAK KOALİSYONU DAĞITTINIZ
banner61
banner62
banner63

Gazeteci Alihan Pehlivan bugün sosyal medyadan yaptığı açıklamada bir önceki hükümeti oluşturan 4'lu koalisyon hükümetini eleştirdi ve yeni hükümet konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

İşte o yazı;
Evet, memleketimin ucuz kabadayıları, Türkiye Cumhuriyeti’ne sözde son operasyonunuzu da çektiniz. 46 yıl sonra Maraş’ı açan Anavatana meydan okuyarak koalisyonu dağıttınız. Kıbrıs Türk Halkına ne düştü: Yani yine istikrarsızlık, yeniden ekonomik kriz yani yine bencillik… Son, en son hamlenizde bekliyoruz, hepiniz birleşerek toplu olarak hömkürmeniz ve işleri sıfıra indirmeniz olacaktır, hazırlıklarınızın duyumunu alıyoruz, buyurun yapın. Diyorum ki kabadayılarımıza son hamlenizi de yapın, hiç durmayın 4’lü 5’li kaçlıysa kurun hükümetiniz, Dünya en büyük krizini yaşarken İçerde maske bile üretemediğimiz Pandemiyi yönetin, 2021 bütçe açığı 3,5 milyar TL olan Ekonomi yönetin, çok uzak değil kasım ayında emeklinin işçinin memurun maaşını yönetin, Kapalı oteller, Casinoları, Turizm yönetin, Kurun hükümetinizi 1 metrekare yol üretin, maaşı ödeyebilecek bir şey istihdam edin. Belediyelerimize köylerimize muhtarlıklarımıza bir kuruşluk faydada bulunun… Yapında alkışlayalım…. Ama adımız gibi biliyoruz o gün geldiğinde hiçbiriniz bu yükü sırtınıza almayacaksınız. Biz bu film biliyoruz, 20 yaşındaki gencimiz bile 10 kez izledi bu bencilliği. Film hep aynı ve Kıbrıs Türk halkının emeğini, özverinin mücadelesini bencilliklere kurban eden klasik Kıbrıs film. Kıbrıs Tarihinin en önemli hamlesi atılıyor; Maraş açılıyor ve bunu sabote etmek için elinizden geleni el birliğiyle yapıyorsunuz, "Allah razı olsun" diyen yok neden çünkü bencillik var; sesler dinliyorsunuz ben açmadıysam buna açılma demem diyenler var; önümüz açıldı, Maraş’la zenginlik gelecek, özgürlük gelecek, asıl dik duruş devlet olmak budur, kimin açtığı önemli değil diyen yok. Evimize bidonla su taşır hale geldik, su açılıyor teşekkür eden yok. Tadilatına bile yüz milyonlar harcanan su için canlı yayın yapılıyor; mahkemeler durdurmak için hamle üstüne hamle yapıyor. 83 milyonluk bir ülke kendi vergileriyle bir hizmet yapıyor, kardeş ülkesine yaptığı hizmette vatandaşlarına göstererek icraatını sergilemek istiyor, polis Tarım bakanlarının olduğu etkinliği basıyor. Rezillik mi bencillik mi ne dersen de… Yapın bakalım son numaralarınızı da yapın. Ne söylesem kar etmeyecek bencilliğiz gözlerinizi karartmış. Ama bu kez sizi uyarıyorum bu milleti aptal yerine koymayın, cebindeki parayı her gün tırtıkladığınız, her gün çocuklarının hayallerini kararttığınız bu milletin tokadı suratınıza patlayacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 13:11
banner65
banner117
banner139
banner125
banner126
banner127
banner124
banner140
banner154
banner160
banner161
banner163
banner166
banner167
banner67
SIRADAKİ HABER